Request Line: (870) 277-1080 [email protected]
Text Your Gift to KLEK1 to 44-321 LEARN MORE

Your Community Radio Station is possible thanks to this supporter!  Become an underwriter.

Graduates Receive Diplomas at 2019 Summer Commencement

August 31, 2019

08/30/2019

JONESBORO – Graduating students who received their diplomas from Arkansas State University during the 2019 summer commencement ceremony Aug. 2 in the First National Bank Arena have been announced.

Chancellor Kelly Damphousse conferred degrees upon students representing A-State’s seven colleges and Undergraduate Studies, including the College of Agriculture; Neil Griffin College of Business; College of Education and Behavioral Science; College of Engineering and Computer Science; College of Liberal Arts and Communication; College of Nursing and Health Professions; and College of Sciences and Mathematics.

Katie Hall of Steele, Mo., achieved a 4.00 grade point average to graduate summa cum laude, 14 with a GPA of 3.80-3.99 graduated magna cum laude, and 28 earned a GPA of 3.60-3.79 to graduate cum laude. A-State also recognized two students who graduated in University Honors and seven who graduated in Honors.

Here is the list:

ALABAMA

Baldwin, Spanish Fort, Jeffrey O. Amoo, Master of Engineering Management, Engineering Management

Calhoun, Jacksonville, Bradley Lamar White, Master of Science in Education, Education Theory and Practice

Colbert, Muscle Shoals, Sydney Michelle Pearson, Master of Science in Education, Education Theory and Practice

Colbert, Tuscumbia, Courtney Saint Snipes, Master of Science in Education, Education Theory and Practice

Jefferson, Vestavia Hills, Margaret Kristen Ware, Specialist in Education, Educational Leadership

Lamar, Millport, Chelce Browning Parson, Master of Science in Education, Reading

Lee, Opelika, Jamie Wilson Williams, Master of Science in Education, Educational Leadership

Madison, Huntsville, Aubrey Ryan Champion, Master of Science, Sport Administration

Mobile, Semmes, William Scott Croley, Master of Science in Education, Educational Leadership

 

ALASKA

Anchorage, Anchorage, Heather Jade Chambers Hodges, Master of Science in Education, Special Education GTC

Juneau, Juneau, Hannah-Laura Eden Henderson, Master of Science, Media Management

ARKANSAS

Arkansas, Gillett, Rylee Allison Knoll, Bachelor of Science, Exercise Science, Cum Laude

Arkansas, Stuttgart, Jacob Thomas Hildebrand, Bachelor of Science in Agriculture, Agricultural Business

Arkansas, Stuttgart, Latara Tennill Robinson, Master of Science in Education, Educational Leadership

Ashley, Hamburg, Darius DeJon Crite, Bachelor of Science, Accounting

Baxter, Mountain Home, Tristan Deen, Associate of Arts, A.A. En Route

Baxter, Mountain Home, Meagen Haley Williams, Master of Science in Education, Education Theory and Practice

Baxter, Mountain Home, Lindsay Nicole Kincade, Specialist in Education, Educational Leadership

Baxter, Mountain Home, Gia S. Rayburn, Bachelor of Science, Management

Baxter, Mountain Home, Makenna Louise Seats, Doctor of Occupational Therapy, Occupational Therapy

Baxter, Mountain Home, Samantha N. Shelley, Bachelor Science Education, Social Science, Cum Laude

Benton, Bella Vista, Stephenie L. Brozek-Dean, Master of Science in Education, Educational Leadership

Benton, Bella Vista, Julia Faith Lipscomb, Master of Science in Education, Reading

Benton, Bella Vista, Melissa Jane Matthews, Specialist in Education, Educational Leadership

Benton, Bella Vista, Josephine L. Tibben, Master of Science in Education, Special Education K-12

Benton, Bella Vista, Erinn Elizabeth Woolard, Specialist in Education, Educational Leadership

Benton, Bentonville, Amanda Moran, Master of Business Administration, Business Administration

Benton, Bentonville, Mary Heather Payne, Master of Science in Education, Educational Leadership

Benton, Centerton, Andrew Henry Apple, Associate of Arts, A.A. En Route

Benton, Centerton, Mary Henry Honeycutt, Master of Science in Education, Reading

Benton, Decatur, Toby R. Conrad, Specialist in Education, Educational Leadership

Benton, Gentry, Emelia M. Barrick, Master of Science, College Student Personnel Services

Benton, Gentry, Chase Ryan Coonrod, Master of Public Administration, Public Administration

Benton, Lowell, Blake Kristyn Bowers, Associate of Science, A.S. En Route

Benton, Lowell, Charles Robert Mohr, Certificate Program, Special Education Teacher

Benton, Lowell, Brooke Pierson, Specialist in Education, Reading

Benton, Rogers, Rebecca Lyn Goins, Master of Science in Education, Educational Leadership

Benton, Rogers, Kyle Forrest Schoeller, Master of Science in Education, Educational Leadership

Benton, Rogers, Aurelian Lauden Sennett, Specialist in Education, Educational Leadership

Benton, Rogers, Tyler Wilder, Master of Science, Sport Administration

Benton, Siloam Springs, Brent Crenshaw, Master of Science in Education, Educational Leadership

Benton, Siloam Springs, Alan F. Hardcastle Jr., Master of Science, Sport Administration

Benton, Siloam Springs, April Nicole Huffman, Associate of Applied Science in Nursing, Nursing

Benton, Siloam Springs, Caitlin Rose Plunkett, Associate of Applied Science in Nursing, Nursing

Benton, Siloam Springs, Michael Aaron Robertson, Master of Science in Education, Educational Leadership

Benton, Siloam Springs, Trashell Elizabeth Snow, Specialist in Education, Educational Leadership

Benton, Springdale, Heather Dawn Barron, Specialist in Education, Educational Leadership

Benton, Springdale, Lauren Ashley Cotter, Master of Science in Education, Reading

Boone, Alpena, Tonya Renae Arnold, Master of Science in Education, Special Education K-12

Boone, Harrison, Haley Beaver, Bachelor Science Education, Elementary Education

Boone, Lead Hill, Derek R. Rogers, Master of Science in Education, Educational Leadership

Carroll, Berryville, Misti Rose Crewse, Master of Science in Education, Reading

Clark, Caddo Valley, Tanya Lynette Ruble, Specialist in Education, Educational Leadership

Clay, Corning, Landon A. Brownfiel, Associate of Applied Science, Occupational Therapy Assistant

Clay, Corning, Janene A. Halcomb, Bachelor of General Studies, General Studies, Magna Cum Laude

Clay, Corning, Diane Lynn Rasmussen, Bachelor of General Studies, General Studies, Cum Laude

Clay, Knobel, Stephanie M. Young, Certificate Program, Nursing Administration

Clay, Piggott, Georgina Guadalupe Bautista, Associate of Science, A.S. En Route

Clay, Piggott, Corbin Michael Clark, Master of Science in Education, Educational Leadership

Clay, Piggott, Charles Barry DeHart, Specialist in Education, Educational Leadership

Clay, Piggott, Hunter Elizabeth French, Associate of Applied Science in Nursing, Nursing

Clay, Piggott, Jennifer Nichole Hobbs, Specialist in Education, Educational Leadership

Clay, Pollard, Wesley Ray Couch, Master of Science in Education, Educational Leadership

Clay, Rector, Rocky Tarrell Blades, Associate of Science, A.S. En Route

Clay, Success, Alyssa Ann Cunningham, Bachelor of Science in Radiologic Sciences, Radiologic Sciences

Cleburne, Concord, Molly T. Faircloth, Master of Science in Education, Education Theory and Practice

Cleburne, Greers Ferry, Whitney Lynn Stevens, Master of Science in Education, Curriculum and Instruction

Cleburne, Greers Ferry, Katherine R. Melikian, Bachelor of Arts, Sociology, Magna Cum Laude

Cleburne, Heber Springs, Kelsie Elisabeth Barker, Master of Science in Education, Special Education K-12

Cleburne, Heber Springs, Kathryn Elizabeth Bechdoldt, Bachelor of Science in Agriculture, Agricultural Business

Cleburne, Heber Springs, Kristin Grace Euton, Master of Science in Education, Educational Leadership

Cleburne, Heber Springs, Hannah M. Langley, Master of Science in Education, Special Education K-12

Cleburne, Heber Springs, James C. Ligon IV, Bachelor of Science, Global Supply Chain Management

Cleburne, Heber Springs, Bahar Cecile Pruitt, Specialist in Education, Educational Leadership

Cleburne, Heber Springs, Jacob A. Tillman, Master of Science in Education, Educational Leadership

Cleburne, Wilburn, Danita Lynn Hayes, Bachelor of Science, Business Administration

Columbia, Magnolia, Tony Hartsfield, Master of Science in Education, Educational Leadership

Conway, Springfield, Heather Mae Wojtarowicz, Associate of Arts, A.A. En Route

Craighead, Bay, Summer Hogan, Master of Science, College Student Personnel Services

Craighead, Bay, Nathan H. Smith, Bachelor of Science, Sport Management

Craighead, Bay, Destiney Angel Faye Thompson, Bachelor of General Studies, General Studies

Craighead, Bono, Stephen Dennis Berry, Master of Science, Psychological Science

Craighead, Bono, Deanna Lea Collins, Master of Science in Education, Special Education K-12

Craighead, Bono, Jerry Wayne Lee, Bachelor of Science in Radiologic Sciences, Radiologic Sciences, Cum Laude

Craighead, Bono, Perry Dean Winn, Bachelor of General Studies, General Studies

Craighead, Brookland, Alexandra D. Ashford, Bachelor of Arts, Communication Studies

Craighead, Brookland, Abbigale Bradley Carlyle, Bachelor of Science, Dietetics

Craighead, Brookland, Tyler Max Clark, Master of Science, Sport Administration

Craighead, Brookland, Christina Jean Dupree, Bachelor of Science, Psychology

Craighead, Brookland, Cody P. Edgar, Master of Science in Education, Educational Leadership

Craighead, Brookland, Madison H. Greathouse, Bachelor of Science, Business Administration

Craighead, Brookland, Mallory Brooke Grimes, Doctor of Occupational Therapy, Occupational Therapy

Craighead, Brookland, Stacey L. McGee, Master of Science in Education, Educational Leadership

Craighead, Brookland, John Franklin Williams, Master of Science, College Student Personnel Services

Craighead, Jonesboro, Ashley Nicole Ahle, Associate of Applied Science in Nursing, Nursing

Craighead, Jonesboro, Trevor J. Anderson, Bachelor of Science, Interdisciplinary Studies

Craighead, Jonesboro, Ewurama Saah Armah, Associate of Science, A.S. En Route

Craighead, Jonesboro, Donna J. Bauer, Bachelor of Science in Nursing, Nursing

Craighead, Jonesboro, Kristin Renee Betts, Bachelor of Science, Exercise Science

Craighead, Jonesboro, Madison Garver Bloodworth, Doctor of Occupational Therapy, Occupational Therapy

Craighead, Jonesboro, Madison Chandler Booth, Certificate of Proficiency, Computed Tomography

Craighead, Jonesboro, Madison Chandler Booth, Bachelor of Science in Radiologic Sciences, Radiologic Sciences

Craighead, Jonesboro, Eric Randall Bowers, Bachelor of Applied Science, Applied Science

Craighead, Jonesboro, Matthew Jackson Bowman, Bachelor of Science, Creative Media Production

Craighead, Jonesboro, Olivia E. Brand, Bachelor of General Studies, General Studies

Craighead, Jonesboro, Sabrina A. Bryson, Specialist in Education, Educational Leadership

Craighead, Jonesboro, Nathaniel Courtland Byrnes, Bachelor of Science in Nursing, Nursing

Craighead, Jonesboro, Alex James Camp, Bachelor of Science, Finance

Craighead, Jonesboro, Victoria Lynn Carmack, Bachelor of Science, Management

Craighead, Jonesboro, Benjamin David Carr, Associate of Applied Science, Occupational Therapy Assistant

Craighead, Jonesboro, Kacey Adam Carter, Bachelor of Science, Technology

Craighead, Jonesboro, Tanesha L. Carter, Associate in General Studies, General Studies

Craighead, Jonesboro, Lauren Danielle Childers, Master of Business Administration, Business Administration

Craighead, Jonesboro, LaShundra Cheri Clark, Bachelor of General Studies, General Studies

Craighead, Jonesboro, Shelbi Nichol Conger, Associate of Applied Science in Nursing, Nursing

Craighead, Jonesboro, Lesa A. Dacus, Master of Science in Education, Curriculum and Instruction

Craighead, Jonesboro, James W. Davis, Associate in General Studies, General Studies

Craighead, Jonesboro, Tiffany Michelle Dela Cuesta, Bachelor of Science in Nursing, Nursing

Craighead, Jonesboro, Bruce E. Delaney, Associate in General Studies, General Studies

Craighead, Jonesboro, Justice Dawn Hendrix, Bachelor of General Studies, General Studies

Craighead, Jonesboro, Tracey Jean Easton, Specialist in Education, Educational Leadership

Craighead, Jonesboro, Eathan Cole Eddinger, Doctor of Occupational Therapy, Occupational Therapy

Craighead, Jonesboro, Delaney S. Edington, Associate of Applied Science in Nursing, Nursing

Craighead, Jonesboro, Emily Caroline Ellis, Certificate of Proficiency, Computed Tomography

Craighead, Jonesboro, Emily Caroline Ellis, Bachelor of Science in Radiologic Sciences, Radiologic Sciences

Craighead, Jonesboro, Kelsey Brooke Elrod, Doctor of Occupational Therapy, Occupational Therapy

Craighead, Jonesboro, Jason Heath Emerson, Bachelor of Science in Nursing, Nursing

Craighead, Jonesboro, Stephen Michael Engelken, Master of Science in Education, Educational Leadership

Craighead, Jonesboro, Darius Isaiah Jamar Eskridge, Associate of Science, A.S. En Route

Craighead, Jonesboro, Kyle Bradley Faught, Bachelor Science Education, English

Craighead, Jonesboro, Brittney LaDonna Finley, Master of Science in Education, Reading

Craighead, Jonesboro, Benjamin A. Ford, Bachelor of Science in Nursing, Nursing

Craighead, Jonesboro, Cayley Ruth French, Master of Science in Education, Educational Leadership

Craighead, Jonesboro, Alex Ross Gookin, Bachelor of Science, Marketing

Craighead, Jonesboro, Craig Steven Green, Master of Science in Education, Educational Leadership

Craighead, Jonesboro, Cassie Marie Greenway, Associate of Applied Science, Occupational Therapy Assistant

Craighead, Jonesboro, Ignatius Griffin, II, Bachelor of Science, Interdisciplinary Studies

Craighead, Jonesboro, Jared Neal Griffin, Bachelor of Science, Exercise Science, Cum Laude/University Honors

Craighead, Jonesboro, Jessica Griffith, Bachelor of Science in Nursing, Nursing

Craighead, Jonesboro, Ruth Ann Griffith, Bachelor of Science in Nursing, Nursing

Craighead, Jonesboro, Heather Bysshe Haas, Certificate of Proficiency, Computed Tomography

Craighead, Jonesboro, Heather Bysshe Haas, Bachelor of Science in Radiologic Sciences, Radiologic Sciences

Craighead, Jonesboro, Abbie Lauren Haley, Master of Science in Education, Educational Leadership

Craighead, Jonesboro, Cathryn Elizabeth Hall, Doctor of Occupational Therapy, Occupational Therapy

Craighead, Jonesboro, Quincy M. Hampton, Bachelor of Science in Radiologic Sciences, Radiologic Sciences

Craighead, Jonesboro, D. Addison Harding, Bachelor of Science, Strategic Communications

Craighead, Jonesboro, Mitchell Jon Hardy, Master of Science, Sport Administration

Craighead, Jonesboro, Kailey Lynn Hendrix, Bachelor of Science in Nursing, Nursing

Craighead, Jonesboro, Kaleigh Bryanne Hendrix, Bachelor of Science, Exercise Science

Craighead, Jonesboro, Cleo Henry, Bachelor of Science, Exercise Science

Craighead, Jonesboro, Delisha Lashaun Hicks, Associate of Applied Science, Occupational Therapy Assistant

Craighead, Jonesboro, Ashley Paige Holcomb, Associate of Applied Science, Occupational Therapy Assistant

Craighead, Jonesboro, Fawntina Suzette Hart, Master of Science in Education, Special Education K-12

Craighead, Jonesboro, LaToya J. Hood, Associate of Applied Science, Occupational Therapy Assistant

Craighead, Jonesboro, Katelyn Hope Huffman, Bachelor of Science in Radiologic Sciences, Radiologic Sciences

Craighead, Jonesboro, Natalie Lipsky Hulett, Master of Science in Education, Reading

Craighead, Jonesboro, Lyric Taylor Holloway, Doctor of Occupational Therapy, Occupational Therapy

Craighead, Jonesboro, Kaitlyn Inman, Master of Science in Education, Educational Leadership

Craighead, Jonesboro, Nathan Timothy Inman, Master of Business Administration, Business Administration

Craighead, Jonesboro, Skyler Kaitlyn Inzer, Bachelor of Arts, Sociology

Craighead, Jonesboro, Brooks Harrison Jackson, Bachelor of Science in Radiologic Sciences, Radiologic Sciences

Craighead, Jonesboro, Darbi Makae Jaynes, Bachelor of Science in Nursing, Nursing

Craighead, Jonesboro, Azalea Renee Jenkins, Bachelor of Science, Management

Craighead, Jonesboro, Garrett W. Johnson, Bachelor of Science in Radiologic Sciences, Radiologic Sciences, Cum Laude

Craighead, Jonesboro, Jamal Gerrell Jones, Bachelor of Arts, Communication Studies

Craighead, Jonesboro, Miranda Leigh Kelley, Master of Science, Sport Administration

Craighead, Jonesboro, Eric M. Kahoun, Bachelor of Science, Exercise Science

Craighead, Jonesboro, Abbas Karouni, Professional Science Master, Biotechnology

Craighead, Jonesboro, Andrew W. Kauffman, Bachelor of Science in Nursing, Nursing

Craighead, Jonesboro, Faith Caroline Oliver, Bachelor of Science, Exercise Science, Cum Laude/Honors Program

Craighead, Jonesboro, Christian P. Kennedy, Bachelor of Science in Radiologic Sciences, Radiologic Sciences

Craighead, Jonesboro, Rachel J. Klasky, Master of Science in Education, Education Theory and Practice

Craighead, Jonesboro, Blake Hunter Lambert, Specialist in Education, Educational Leadership

Craighead, Jonesboro, Kayla M. Lassen, Certificate of Proficiency, Computed Tomography

Craighead, Jonesboro, Kayla M. Lassen, Bachelor of Science in Radiologic Sciences, Radiologic Sciences

Craighead, Jonesboro, Stephen Bennett Laurence, Associate of Science, A.S. En Route

Craighead, Jonesboro, Heather Annette Lemon, Master of Arts, Communication Studies

Craighead, Jonesboro, Kimberly Rena Lovelady, Bachelor of Science, Strategic Communications

Craighead, Jonesboro, Mollie Marie Martin, Associate of Applied Science, Occupational Therapy Assistant

Craighead, Jonesboro, Alivia J. McDaniel, Associate of Applied Science, Occupational Therapy Assistant

Craighead, Jonesboro, Shania R. McGee, Bachelor of Arts, Communication Studies

Craighead, Jonesboro, Jakob Patrick McGowen, Master of Science, Psychological Science

Craighead, Jonesboro, Abigail Sarah McNatt, Bachelor of Science, Dietetics

Craighead, Jonesboro, Kallie McWilliams, Bachelor of Science, Exercise Science

Craighead, Jonesboro, Malissa Lynn Meyer, Master of Science in Agriculture, General Agriculture

Craighead, Jonesboro, Garrett D. Miller, Bachelor of Science, Exercise Science

Craighead, Jonesboro, Jonathan Mark Miller, Doctor of Occupational Therapy, Occupational Therapy

Craighead, Jonesboro, Ashley Granderson Morris, Master of Science in Education, Special Education GTC

Craighead, Jonesboro, Caroline Grace Moye, Bachelor of Science, Marketing

Craighead, Jonesboro, MeKaylah Tinette Simon Muhammad, Bachelor of Science, Exercise Science

Craighead, Jonesboro, Jessica Enderlin Nadzam, Specialist in Education, Educational Leadership

Craighead, Jonesboro, Aaron M. Napper, Bachelor of Science, Business Administration

Craighead, Jonesboro, Chelsea L. Nelson, Specialist in Education, Educational Leadership

Craighead, Jonesboro, Carly Anne Nichols, Doctor of Occupational Therapy, Occupational Therapy

Craighead, Jonesboro, Kaily P. Nix, Doctor of Occupational Therapy, Occupational Therapy

Craighead, Jonesboro, Erin Marie Nunan, Master of Science, Sport Administration

Craighead, Jonesboro, Rachel D. Orozco, Bachelor of Science in Nursing, Nursing

Craighead, Jonesboro, Tristan N. Pickle, Bachelor of Science, Business Administration, Cum Laude/Honors Program

Craighead, Jonesboro, Mary Claire Pilgrim, Doctor of Physical Therapy, Physical Therapy

Craighead, Jonesboro, Kelsi A. Pillow, Associate of Applied Science in Nursing, Nursing

Craighead, Jonesboro, Cassandra Anne Pirtle, Associate of Science, A.S. En Route

Craighead, Jonesboro, Tanner Derryk Pope, Bachelor of Science, Management

Craighead, Jonesboro, April Lashay Prunty, Specialist in Education, Educational Leadership

Craighead, Jonesboro, Marissa Ann Richardson Nelson, Bachelor of Science in Nursing, Nursing

Craighead, Jonesboro, Quanesha Shanna Richardson, Doctor of Occupational Therapy, Occupational Therapy

Craighead, Jonesboro, Danny L. Ricker, Master of Science in Nursing, Nursing

Craighead, Jonesboro, Paige Nicole Riley, Doctor of Occupational Therapy, Occupational Therapy

Craighead, Jonesboro, Jeff Neal Ruffin, Bachelor of Science, Exercise Science

Craighead, Jonesboro, Kelly Leigh Sabin, Associate of Science, A.S. En Route

Craighead, Jonesboro, Tamal Sarkar, Master of Science in Engineering, Engineering

Craighead, Jonesboro, Stacy Jae Scherman, Master of Science, Biology

Craighead, Jonesboro, Leah Shea Schratz, Doctor of Occupational Therapy, Occupational Therapy

Craighead, Jonesboro, Chuneka Ti’nele Streeter-Scott, Specialist in Education, Educational Leadership

Craighead, Jonesboro, Rebekah Kay Scott, Bachelor of Science in Radiologic Sciences, Radiologic Sciences, Cum Laude

Craighead, Jonesboro, Madison Kelli Seal, Associate of Applied Science, Occupational Therapy Assistant

Craighead, Jonesboro, Ryan R. Self, Bachelor of Science in Agriculture, Plant and Soil Science

Craighead, Jonesboro, Zachary Dale Sellers, Certificate of Proficiency, Computed Tomography

Craighead, Jonesboro, Zachary Dale Sellers, Bachelor of Science in Radiologic Sciences, Radiologic Sciences

Craighead, Jonesboro, Gayla Diane Shanley, Bachelor of Science, Management

Craighead, Jonesboro, David Heath Shatzer, Certificate of Proficiency, Computed Tomography

Craighead, Jonesboro, David Heath Shatzer, Bachelor of Science in Radiologic Sciences, Radiologic Sciences, Cum Laude

Craighead, Jonesboro, Erica Layne Sheets, Associate of Applied Science, Occupational Therapy Assistant

Craighead, Jonesboro, Chelseah S. Smith, Master of Science, Early Childhood Services

Craighead, Jonesboro, Sandra Lynn Smythe, Bachelor of General Studies, General Studies

Craighead, Jonesboro, Madison Dawn Speer, Associate of Applied Science, Occupational Therapy Assistant

Craighead, Jonesboro, Gaylee Michelle Spurlock, Associate of Arts, A.A. En Route

Craighead, Jonesboro, Chandler Scott Starling, Bachelor of Science in Radiologic Sciences, Radiologic Sciences, Cum Laude

Craighead, Jonesboro, Braden A. Stewart, Bachelor of Science in Agriculture, Agricultural Business

Craighead, Jonesboro, Kameshia M. Stinnett, Associate in General Studies, General Studies

Craighead, Jonesboro, Emmanuelle Talib, Doctor of Occupational Therapy, Occupational Therapy

Craighead, Jonesboro, Noah Craig Tasker, Certificate of Proficiency, Computed Tomography

Craighead, Jonesboro, Noah Craig Tasker, Bachelor of Science in Radiologic Sciences, Radiologic Sciences

Craighead, Jonesboro, Ashly E. Tennyson, Bachelor of General Studies, General Studies

Craighead, Jonesboro, Jessica Dean Lake, Master of Science, College Student Personnel Services

Craighead, Jonesboro, Alexis J. Tibbs, Bachelor of Science in Nursing, Nursing

Craighead, Jonesboro, Rachel Grace Tyrer, Bachelor of Science, Biological Sciences

Craighead, Jonesboro, Tyler Anthony Wagganer, Bachelor of Science, Sport Management

Craighead, Jonesboro, Megan Marie Walker, Associate of Science, A.S. En Route

Craighead, Jonesboro, Xiaoting Wang, Master of Science, Biology

Craighead, Jonesboro, Roquita D. Warren, Bachelor of Arts, Sociology

Craighead, Jonesboro, Shernann Keisha Warren, Bachelor of Science in Nursing, Nursing

Craighead, Jonesboro, Madison Leigh Wineland, Doctor of Occupational Therapy, Occupational Therapy

Craighead, Jonesboro, Zhaoyi Yi, Master of Business Administration, Business Administration

Craighead, Jonesboro, Emily Anne Zane, Associate of Applied Science, Occupational Therapy Assistant

Craighead, Lake City, Rebekah Alline Emery, Doctor of Occupational Therapy, Occupational Therapy

Craighead, Lake City, Sydney Diane Reed, Associate of Applied Science, Occupational Therapy Assistant

Craighead, Lake City, Sydney Diane Reed, Bachelor of Science, Psychology

Craighead, Monette, Lauren Dowless Cherry, Doctor of Occupational Therapy, Occupational Therapy

Craighead, Monette, Haven Mackenzie Wright, Associate of Applied Science, Occupational Therapy Assistant

Craighead, State University, Hyunwoo Ahn, Bachelor of Arts, Communication Studies

Craighead, State University, Ryan S. Barbry, Bachelor of Science in Radiologic Sciences, Radiologic Sciences

Craighead, State University, Ronheen Bingham, Bachelor of General Studies, General Studies

Craighead, State University, Kyle Edward Byrnes, Doctor of Occupational Therapy, Occupational Therapy

Craighead, State University, Koreanna Williams Forster, Bachelor of Science in Radiologic Sciences, Radiologic Sciences

Craighead, State University, Shaquillo Fritz, Bachelor of General Studies, General Studies

Craighead, State University, Braelen E. Hunt, Bachelor of Science, Dietetics, Magna Cum Laude/Honors Program

Craighead, State University, Paige McKenzie Irvin, Master of Science in Education, Reading

Craighead, State University, Cameron Lynne Leach, Bachelor of Science in Nursing, Nursing

Craighead, State University, Kristen Ann Lund, Bachelor of Science in Nursing, Nursing

Craighead, State University, Carl E. McLeod, Master of Arts, Biological Sciences

Craighead, State University, Asa C. McShan, Master of Science, Early Childhood Services

Craighead, State University, Mary C. Mickler, Bachelor of Science in Nursing, Nursing

Craighead, State University, Juan Francisco Montes-Guantes, Associate of Arts, A.A. En Route

Craighead, State University, Grayson Bradley Owens, Doctor of Occupational Therapy, Occupational Therapy

Craighead, State University, Brittany Alexandra Tinsley Reeves, Specialist in Community College Education, Community College Education

Craighead, State University, Nikki Eloyce Danice Smith, Associate of Science, A.S. En Route

Craighead, State University, Savanna Renea Smoke, Master of Science in Education, Education Theory and Practice

Craighead, State University, Shawna L. Tyner, Certificate of Proficiency, Computed Tomography

Craighead, State University, Shawna L. Tyner, Bachelor of Science in Radiologic Sciences, Radiologic Sciences

Crawford, Alma, J.D. Coursey, Master of Science in Education, Educational Leadership

Crawford, Alma, Julie Ann Ferguson, Master of Science in Education, Reading

Crawford, Alma, Kristi R. Morris, Specialist in Education, Educational Leadership

Crawford, Cedarville, Rhonda Brown, Master of Science in Education, Reading

Crawford, Uniontown, Desiree Little, Master of Science in Education, Reading

Crawford, Van Buren, Maria Rene Frazier, Master of Science in Education, Reading

Crawford, Van Buren, Tracy Lynn Koleszar-Burbee, Master of Public Administration, Public Administration

Crawford, Van Buren, Michael Dan McDonald, Master of Science in Education, Educational Leadership

Crawford, Van Buren, Kassie Kaay Sean Sharp, Master of Science in Education, Special Education GTC

Crawford, Van Buren, Cherie Nicolette Sims, Master of Science in Education, Education Theory and Practice

Crawford, Van Buren, Christina R. Young, Certificate Program, Special Education Director

Crittenden, Crawfordsville, Sandress Denise Stewart-McVay, Master of Science in Education, Special Education K-12

Crittenden, Earle, Darrin J. Chase, Bachelor of Arts, Criminology

Crittenden, Marion, Cynthia King Benton, Bachelor of Science in Nursing, Nursing

Crittenden, Marion, Lauren E. Brinkley, Specialist in Education, Educational Leadership

Crittenden, Marion, Imani Rose Brown, Bachelor of General Studies, General Studies, Cum Laude

Crittenden, Marion, Demarche Davis, Bachelor of Science, Creative Media Production

Crittenden, Marion, Stacey D. Drake, Bachelor of Science in Nursing, Nursing

Crittenden, Marion, Hunter L. Hess, Bachelor of Science in Nursing, Nursing

Crittenden, Marion, Nathan Paul Johnston, Master of Science in Agriculture, General Agriculture

Crittenden, Marion, Alice Little, Bachelor of Arts, Criminology

Crittenden, Marion, Douglas Scofield Lockhart Jr., Bachelor of General Studies, General Studies

Crittenden, Marion, Shannon L. Clark Harris, Bachelor of Science in Nursing, Nursing

Crittenden, Marion, Dionne Cassandra Rogers, Bachelor of Arts, Communication Studies

Crittenden, Marion, Logan Mychal Skoff, Bachelor of Science in Nursing, Nursing

Crittenden, Marion, Bryce Ethan Waller, Associate of Science, A.S. En Route

Crittenden, West Memphis, Ulanda Latreace Branch, Specialist in Education, Educational Leadership

Crittenden, West Memphis, Anna Rae Dries, Associate of Applied Science, Occupational Therapy Assistant

Crittenden, West Memphis, Margarita Felizco, Bachelor of Science in Nursing, Nursing

Crittenden, West Memphis, Jessica Eugenia Hancock, Bachelor of Science, Management

Crittenden, West Memphis, Allison M. Troup, Bachelor of General Studies, General Studies

Crittenden, West Memphis, Danielle D. Warren, Associate of Applied Science in Nursing, Nursing

Cross, Cherry Valley, Sarah Beth Clements, Bachelor of Science, Exercise Science, Cum Laude

Cross, Wynne, Holden W. Byassee, Bachelor of Science, Exercise Science

Cross, Wynne, Bruce Glenn Guthrie, Specialist in Education, Educational Leadership

Cross, Wynne, Elizabeth A. Ramsey, Bachelor of Science in Nursing, Nursing

Cross, Wynne, Addilina Gail Rodriguez, Associate of Applied Science, Occupational Therapy Assistant

Cross, Wynne, Amy C. Smith, Master of Science in Education, Education Theory and Practice

Cross, Wynne, Victoria Layne Waldrep, Certificate of Proficiency, Computed Tomography

Cross, Wynne, Victoria Layne Waldrep, Bachelor of Science in Radiologic Sciences, Radiologic Sciences, Cum Laude

Cross, Wynne, Emily N. Watts, Master of Science in Education, Reading

Dallas, Fordyce, Nena Taylor Snow, Master of Science in Education, Reading

Desha, Dumas, Amber Brown-Madison, Specialist in Education, Educational Leadership

Desha, Dumas, Ryan Dale Miller, Bachelor of Science, Exercise Science

Desha, Dumas, Calvin Glynn Puryear, Master of Business Administration, Business Administration

Desha, Dumas, Debbie Denise Stewart, Specialist in Education, Educational Leadership

Desha, Mc Gehee, Antwanet Chantel Wade, Master of Science, Sport Administration

Drew, Monticello, Catherine L. Hall, Specialist in Education, Educational Leadership

Drew, Monticello, Frances Ann Hayes, Master of Science in Education, Education Theory and Practice

Drew, Monticello, Anna Elizabeth Lafever, Bachelor of Science, Exercise Science

Drew, Monticello, Chelsea Lee Noblin, Specialist in Education, Educational Leadership

Faulkner, Conway, Matthew James Head, Master of Science, Disaster Preparedness and Emergency Management

Faulkner, Conway, Kathryn J. Huett, Master of Science in Education, Educational Leadership

Faulkner, Conway, Sarah Joy Kinnison, Associate of Science, A.S. En Route

Faulkner, Conway, Kara D. McGee, Master of Science in Education, Early Childhood Education

Faulkner, Conway, Dustin DaKota Lee Saeler, Master of Science, Sport Administration

Faulkner, Conway, Allison Riley Weatherly, Bachelor of Science, Exercise Science, Cum Laude/Honors Program

Faulkner, Conway, Jessica Theia Wiley, Master of Science in Education, Reading

Faulkner, Conway, Tressa Catherine Wood, Master of Science in Education, Educational Leadership

Faulkner, Enola, Tina Marie Gilbert, Specialist in Education, Educational Leadership

Faulkner, Greenbrier, Christian Bailey Reynolds, Bachelor of Science in Agriculture, Agricultural Business

Faulkner, Greenbrier, Maggie Elizabeth Rose, Bachelor of Science in Agriculture, Agricultural Business

Faulkner, Quitman, Emily Faith Carlton, Bachelor of General Studies, General Studies

Franklin, Ozark, Samuel Colton Jackson, Master of Arts, English

Fulton, Camp, Steven Kolby Crow, Associate of Science, A.S. En Route

Fulton, Camp, Autumn Treasure Speaight, Associate of Science, A.S. En Route

Fulton, Mammoth Spring, Ashlyn Brianna VanGinhoven, Associate of Applied Science, Occupational Therapy Assistant

Fulton, Salem, Elizabeth R. Norris, Master of Science in Education, Reading

Garland, Hot Springs, Cameia Brianne Anderson, Associate of Science, A.S. En Route

Garland, Hot Springs, Alixzandria Ashleigh George, Bachelor of Science, Exercise Science

Garland, Hot Springs, Jessica Janell Keller, Master of Science in Education, Reading

Garland, Hot Springs, Sheri Dawn Rogers, Specialist in Education, Educational Leadership

Garland, Hot Springs, Megan R. Smith, Master of Science in Education, Reading

Garland, Hot Springs, Shane Robert Taylor, Master of Science in Education, Educational Leadership

Garland, Hot Springs Village, Laikin Dionne Meeks, Master of Science in Education, Special Education GTC

Garland, Pearcy, Samantha Nichole Burnett, Associate of Science, A.S. En Route

Grant, Sheridan, Ethan Jacob Flores, Bachelor of Science, Computer and Information Technology

Grant, Sheridan, Mary Daniel Johnson, Bachelor of Science, Dietetics, Cum Laude

Grant, Sheridan, Lauren Blake Mitchell, Master of Science, Sport Administration

Grant, Sheridan, Dennis Lloyd Wolfe, Specialist in Education, Educational Leadership

Greene, Beech Grove, Ben Adrian Gander, Master of Science in Education, Educational Leadership

Greene, Beech Grove, Bryan Wade Miller Jr., Master of Science in Education, Special Education GTC

Greene, Beech Grove, Madison Leanne Rowe, Master of Science in Education, Mathematics

Greene, Marmaduke, Justin W. Nolen, Associate in General Studies, General Studies

Greene, Marmaduke, Heather N. Petty, Associate of Applied Science, Occupational Therapy Assistant

Greene, Marmaduke, Ashlyn Brooke Raines, Bachelor of Science, Exercise Science

Greene, Paragould, Melinda G. Becknell, Bachelor of Science in Nursing, Nursing

Greene, Paragould, Whitney L. Bowers, Bachelor of General Studies, General Studies

Greene, Paragould, Sarah Lynn Conrad, Bachelor of Science in Nursing, Nursing

Greene, Paragould, Ashlyn Scherrell Crawford, Associate of Arts, A.A. En Route

Greene, Paragould, Taylor Autumn Edrington, Associate of Science, A.S. En Route

Greene, Paragould, Tammy Lynn Edwards, Doctor of Education, Educational Leadership

Greene, Paragould, Abigail Faith Gatewood, Associate of Arts, A.A. En Route

Greene, Paragould, Elizabeth Corie Goodman, Bachelor of General Studies, General Studies

Greene, Paragould, Savanna Clarice Hailey, Certificate Program, Nurse Educator

Greene, Paragould, Zachary W. Hobbs, Associate of Applied Science in Nursing, Nursing

Greene, Paragould, Jodie Lee Horton, Bachelor of Science in Nursing, Nursing

Greene, Paragould, Andrew Weston Hovis, Doctor of Occupational Therapy, Occupational Therapy

Greene, Paragould, Carly Reed Jackson, Bachelor of Science, Exercise Science

Greene, Paragould, Rebecca S. Johnson, Master of Science in Education, Special Education GTC

Greene, Paragould, Savannah Lee Keeling, Associate of Science, A.S. En Route

Greene, Paragould, Kimberly J. Markum, Master of Science in Education, Reading

Greene, Paragould, Verl Howard Mitchell, Master of Business Administration, Business Administration

Greene, Paragould, Amy Renee’ Oost, Master of Arts, History

Greene, Paragould, Renee K. Redman, Bachelor of Science in Nursing, Nursing

Greene, Paragould, Andrew Wade Sims, Associate of Science, A.S. En Route

Greene, Paragould, Daniel Jefferson Smith, Bachelor of Science, Finance

Greene, Paragould, Avery Jean Turpin, Bachelor of Science, Dietetics

Greene, Paragould, Linsey Erin Upchurch, Bachelor of Social Work, Social Work

Greene, Paragould, Kailey M. Werner, Bachelor of Science, Psychology

Greene, Paragould, Caleb M. Williams, Specialist in Education, Educational Leadership

Hempstead, Hope, William D. Hoglund, Master of Science in Education, Educational Leadership

Hot Spring, Bismarck, Brittany Cheyanne Samuel, Master of Science in Education, Education Theory and Practice

Hot Spring, Malvern, Cameron Marcell Cooper, Bachelor of Science, Exercise Science

Howard, Mineral Springs, Kadijah L. Miller, Associate of Applied Science in Nursing, Nursing

Independence, Batesville, Ashley E. Brown, Bachelor of Science in Nursing, Nursing

Independence, Batesville, Kevin I. Canarte Allauca, Bachelor of Science, Exercise Science, Magna Cum Laude

Independence, Batesville, Cole Alexander Duncan, Associate of Science, A.S. En Route

Independence, Batesville, Melissa Rene’ Grice, Bachelor of Science in Nursing, Nursing

Independence, Batesville, Christin M. Hall, Master of Science in Education, Education Theory and Practice

Independence, Batesville, Gabrielle Nicole Hill, Master of Science in Education, Curriculum and Instruction

Independence, Batesville, Jessica Marie Mead, Master of Science in Education, Reading

Independence, Batesville, James Norman Young Jr., Bachelor of Science, Sport Management

Independence, Rosie, Heather D. Keirn, Doctor of Occupational Therapy, Occupational Therapy

Izard, Melbourne, Margaret A. Campbell, Specialist in Education, Educational Leadership

Izard, Melbourne, Bridgette N. Woodall, Bachelor of General Studies, General Studies, Cum Laude

Izard, Oxford, Adrienne Renee Everett, Bachelor of Arts, Sociology

Izard, Sidney, Mason Lamb, Bachelor of Science, Clinical Laboratory Science

Jackson, Newport, Gary Lewis Harris Jr., Master of Public Administration, Public Administration

Jackson, Newport, McKenzie Don Mabin, Bachelor of Science, Clinical Laboratory Science

Jackson, Newport, Holden Anthony Peel, Bachelor of General Studies, General Studies

Jackson, Newport, Logan Hannah Riley, Doctor of Occupational Therapy, Occupational Therapy

Jackson, Newport, Pamela Sheryl Henson Roberson, Bachelor of General Studies, General Studies

Jackson, Newport, Daniela Salazar, Bachelor of Arts, Sociology

Jackson, Newport, Lisa L. Walker-Hughes, Bachelor of General Studies, General Studies

Jackson, Tuckerman, Haley Nicole Hall, Associate of Science, A.S. En Route

Jackson, Tuckerman, Hannah Rae Kagen, Master of Science, Sport Administration

Jefferson, Pine Bluff, Timothy L. Atkinson, Specialist in Education, Educational Leadership

Jefferson, Pine Bluff, Tiffany Boyd, Master of Science, Early Childhood Services

Jefferson, Pine Bluff, Martel D. Culclager, Bachelor of Arts, Criminology

Jefferson, Pine Bluff, Paula Michelle Watson, Specialist in Education, Educational Leadership

Jefferson, White Hall, Tanner S. Moore, Master of Science in Education, Educational Leadership

Johnson, Clarksville, Elodie Ghislaine Adams, Master of Science in Education, Education Theory and Practice

Johnson, Lamar, Nathaniel Bryce Blevins, Master of Science in Engineering, Engineering

Lawrence, Hoxie, Autumn Taylor Nelson, Doctor of Occupational Therapy, Occupational Therapy

Lawrence, Imboden, Breanna LeeAnn Gosha, Associate of Applied Science, Occupational Therapy Assistant

Lawrence, Imboden, Melanie Cheyanne Spence, Specialist in Education, Educational Leadership

Lawrence, Walnut Ridge, Amanda Dawn Dalton, Associate of Science, A.S. En Route

Lawrence, Walnut Ridge, Johnathon Paul Hampton, Specialist in Education, Educational Leadership

Lawrence, Walnut Ridge, Allyson Cole McQuay, Bachelor of Science, Exercise Science, Magna Cum Laude

Lawrence, Walnut Ridge, Laura Elizabeth Olinger, Certificate of Proficiency, Computed Tomography

Lawrence, Walnut Ridge, Laura Elizabeth Olinger, Bachelor of Science in Radiologic Sciences, Radiologic Sciences

Lawrence, Walnut Ridge, Brittney Nicole Pinkston, Bachelor of Science in Nursing, Nursing

Lawrence, Walnut Ridge, Sarah M. Rogers, Master of Science in Education, Reading

Lawrence, Walnut Ridge, Serina Wilson, Master of Science in Education, Reading

Little River, Ashdown, Amari Keaunté Davis, Bachelor of Science, Health Studies

Little River, Ashdown, Shelby L. Tipton, Bachelor of Science, Exercise Science, Cum Laude/Honors Program

Lonoke, Austin, Alisha Madison Becvar, Associate of Arts, A.A. En Route

Lonoke, Austin, Victoria Lynn Harris, Bachelor of General Studies, General Studies

Lonoke, Austin, Sara R. Potter, Bachelor of General Studies, General Studies, Magna Cum Laude

Lonoke, Cabot, Jeffrey Lee Adams, Specialist in Education, Educational Leadership

Lonoke, Cabot, Shelby Brianne Curtis, Associate of Science, A.S. En Route

Lonoke, Cabot, Ansley Michelle Pintner, Bachelor of Science in Nursing, Nursing

Lonoke, Cabot, Alex Steven Shephard Roberts, Associate of Science, A.S. En Route

Lonoke, Cabot, Matthew Ryan Sheets, Specialist in Education, Educational Leadership

Lonoke, Cabot, Jennifer Christine Taylor, Bachelor of Science, Dietetics, Magna Cum Laude/University Honors

Lonoke, Cabot, Lauren Travis, Bachelor of Science, Marketing

Lonoke, Cabot, Casey Douglas Vaughan, Master of Science, Sport Administration

Lonoke, Jacksonville, Jerica Kelada Wilson, Associate of Applied Science in Nursing, Nursing

Lonoke, Lonoke, April Nicole Porter, Master of Science in Education, Reading

Lonoke, Lonoke, Tabitha E. Jackson-Turner, Master of Science in Education, Educational Leadership

Lonoke, Ward, Stephen W. Straw, Bachelor of Science, Accounting

Marion, Flippin, Sarah Gilley, Bachelor Science Education, Special Education

Marion, Flippin, Heather K. Tyler, Certificate Program, Special Education Director

Marion, Yellville, Victoria C. Spence, Bachelor Science Education, Elementary Education, Magna Cum Laude

Miller, Texarkana, Samantha Carol Stacy, Master of Science in Education, Reading

Mississippi, Blytheville, Payton Matthew Lannon, Bachelor of General Studies, General Studies

Mississippi, Blytheville, Kenzy Noel Quearry, Associate of Applied Science, Occupational Therapy Assistant

Mississippi, Blytheville, Keiara Nicole Smith, Bachelor of Science in Nursing, Nursing

Mississippi, Blytheville, David Lee Thomas Jr., Associate of Science, A.S. En Route

Mississippi, Etowah, Chelsea Nicole Metheny, Doctor of Occupational Therapy, Occupational Therapy

Mississippi, Gosnell, Helen Sorn Studebaker, Bachelor of Science in Nursing, Nursing

Mississippi, Leachville, Lauren Danielle Bolt, Associate of Science, A.S. En Route

Mississippi, Leachville, Seth Cody Garrett, Bachelor of Science in Nursing, Nursing

Mississippi, Leachville, Cheya Sharee Lambert, Associate of Applied Science, Occupational Therapy Assistant

Mississippi, Luxora, ReShun Nicole Wiggins, Associate of Science, A.S. En Route

Mississippi, Manila, Bradley James Belew Jr., Bachelor of Science, Psychology

Mississippi, Manila, Blake H. Boling, Bachelor of Science in Agriculture, Agricultural Business

Mississippi, Manila, Morgan Lynn Burt, Certificate of Proficiency, Computed Tomography

Mississippi, Manila, Morgan Lynn Burt, Bachelor of Science in Radiologic Sciences, Radiologic Sciences

Mississippi, Manila, Ashley Brynn DeLong, Associate of Science, A.S. En Route

Mississippi, Manila, Leigha Carson Woody, Master of Science, Sport Administration

Mississippi, Osceola, Jessica R. Chipman, Master of Science in Education, Educational Leadership

Mississippi, Osceola, Ciera Sade Estell, Associate in General Studies, General Studies

Mississippi, Osceola, Darlene Rodgers, Bachelor of Science, Interdisciplinary Studies

Monroe, Brinkley, Amanda Vondran Freeman, Associate of Applied Science in Nursing, Nursing

Montgomery, Caddo Gap, Bailey N. Black, Master of Science in Education, Education Theory and Practice

Newton, Parthenon, David Denton James, Master of Science in Education, Educational Leadership

Newton, Parthenon, Kaylea Jo Willis, Master of Science in Education, Educational Leadership

Ouachita, Camden, Rayna Donyette Todd, Bachelor of Arts, English, Magna Cum Laude/Honors Program

Poinsett, Harrisburg, Joshua Wade Fallon, Associate of Science, A.S. En Route

Poinsett, Harrisburg, Megan Clair Orr, Associate of Science, A.S. En Route

Poinsett, Harrisburg, Danny Aaron Russell, Master of Arts, History

Poinsett, Lepanto, MaKayla Wesley Smith, Bachelor of Science, Clinical Laboratory Science

Poinsett, Marked Tree, Bailey Allyson Dunn, Associate of Science, A.S. En Route

Poinsett, Marked Tree, Sydney Maryam Franks, Bachelor of Science, Business Administration

Poinsett, Trumann, Morgan Leann Boyd, Associate of Arts, A.A. En Route

Poinsett, Trumann, Garrett N. Haag, Master of Science, Sport Administration

Poinsett, Trumann, Deserae Michelle Harris, Associate of Science, A.S. En Route

Poinsett, Trumann, Skylar Meckenzie Jones, Bachelor of Arts, Sociology

Poinsett, Trumann, Teri Marie Peeler, Associate of Arts, A.A. En Route

Poinsett, Tyronza, Courtney Leigh Harris, Bachelor of Science in Nursing, Nursing

Poinsett, Weiner, Courtney Keller Shackelford, Doctor of Occupational Therapy, Occupational Therapy

Polk, Mena, Bradley Wayne Lyle, Master of Science in Education, Educational Leadership

Pope, Atkins, Sonja Dawn Bowden, Master of Science in Education, Reading

Pope, Dover, James Matthew Teague, Specialist in Education, Educational Leadership

Pope, Russellville, Anisa Leapheart, Associate of Science, A.S. En Route

Prairie, Des Arc, Tamara M. Griffith, Master of Science in Education, Reading

Prairie, Hazen, Ashlee Paige Walters, Bachelor of Science in Nursing, Nursing

Pulaski, Jacksonville, Dionne Marie Fail, Master of Public Administration, Public Administration

Pulaski, Jacksonville, Curtis J. Forsythe, Bachelor of Music Education, Instrumental Music

Pulaski, Jacksonville, Krystle Ann Rutherford Hula, Master of Science in Education, Educational Leadership

Pulaski, Jacksonville, Carissa Michelle Mixon, Master of Science in Education, Reading

Pulaski, Jacksonville, Ryan Trenard Salami, Master of Science, Sport Administration

Pulaski, Jacksonville, Wade E. Sawyer, Bachelor of Arts, Criminology

Pulaski, Jacksonville, Shya Nicole Washington, Master of Public Administration, Public Administration

Pulaski, Little Rock, Alexis Danielle Barnes, Bachelor of Science, Exercise Science

Pulaski, Little Rock, Maya Halle Barnes, Bachelor of Science in Nursing, Nursing

Pulaski, Little Rock, Jasmine M. Brown, Bachelor of Science, Exercise Science, Magna Cum Laude/Honors Program

Pulaski, Little Rock, Alyson Elizabeth Clyburn, Master of Business Administration, Business Administration

Pulaski, Little Rock, Cierra Catice Hooks, Bachelor of General Studies, General Studies

Pulaski, Little Rock, Latoyya D. Hunter, Master of Science in Education, Reading

Pulaski, Little Rock, Chandria N. Johnson, Bachelor of General Studies, General Studies

Pulaski, Little Rock, Terry L. Lawson, Certificate Program, Building-Level Administration

Pulaski, Little Rock, James LaRay Lumsey Jr., Associate of Science, A.S. En Route

Pulaski, Little Rock, Anita Darlene Norfleet, Bachelor of Science in Nursing, Nursing

Pulaski, Little Rock, Whitney D. Peters, Master of Public Administration, Public Administration

Pulaski, Little Rock, Dominique La’Sha Phillips, Associate of Arts, A.A. En Route

Pulaski, Little Rock, Steven E. Rice, Master of Science, Media Management

Pulaski, Little Rock, Christina M. Robinson, Associate of Applied Science in Nursing, Nursing

Pulaski, Little Rock, Nicole R. Rose, Master of Science in Education, Special Education GTC

Pulaski, Little Rock, Katherine D. Saddler, Master of Science in Education, Special Education K-12

Pulaski, Little Rock, Markie Jean Schaedig, Associate of Applied Science, Occupational Therapy Assistant

Pulaski, Little Rock, Heather Chrystyna Sears, Master of Science in Education, Reading

Pulaski, Little Rock, Kaitlon Symone Walker, Associate of Applied Science in Nursing, Nursing

Pulaski, Maumelle, Michael J. Boyd, Specialist in Education, Educational Leadership

Pulaski, Maumelle, Brady Mitchell Bratcher, Specialist in Education, Educational Leadership

Pulaski, Maumelle, Amy D. Cochran, Master of Science in Education, Education Theory and Practice

Pulaski, Maumelle, Tonya Denise Raborn, Master of Science, Sport Administration

Pulaski, Maumelle, MaKenna Lee Piha, Bachelor of Arts, Political Science

Pulaski, North Little Rock, Hayden Louis Chenault, Doctor of Occupational Therapy, Occupational Therapy

Pulaski, North Little Rock, Katelynne Chelsea Marie Chastain, Bachelor of Science in Nursing, Nursing

Pulaski, North Little Rock, Beth Anne Hendrix, Master of Science in Education, Special Education GTC

Pulaski, North Little Rock, Lucas S. Howell, Bachelor of Applied Science, Applied Science

Pulaski, North Little Rock, Carrie Jeanne Manning, Certificate Program, Superintendent

Pulaski, North Little Rock, Tariq R. Spring, Bachelor of Science, Exercise Science

Pulaski, North Little Rock, Joscelyn N. Taylor, Bachelor of Science, Exercise Science

Pulaski, Sherwood, Leigh Anna Askins, Specialist in Education, Educational Leadership

Pulaski, Sherwood, Kristen Nicole Dixon, Associate of Science, A.S. En Route

Pulaski, Sherwood, Mandy Lee Green, Specialist in Education, Educational Leadership

Pulaski, Sherwood, Michaela Rose Malone, Associate of Science, A.S. En Route

Pulaski, Sherwood, Kaylen S. Perkins, Bachelor of Science, Dietetics, Cum Laude

Pulaski, Sherwood, Myra Ann Randolph, Master of Science, Early Childhood Services

Pulaski, Sherwood, Jessica Leigh Shaw, Specialist in Education, Educational Leadership

Randolph, Imboden, Kaylee Rae Carr, Bachelor of Science in Agriculture, Animal Science

Randolph, Maynard, Braden T. McKinney, Bachelor of Science, Computer Science

Randolph, Maynard, Georgia Marie Morgan, Master of Science in Education, Special Education GTC

Randolph, Maynard, Derek Lee Waddell, Bachelor of Science in Nursing, Nursing

Randolph, Pocahontas, Sandra K. Borreson, Bachelor of General Studies, General Studies

Randolph, Pocahontas, Mackenzie Collier, Associate of Applied Science in Nursing, Nursing

Randolph, Pocahontas, Samuel Michael Fears, Bachelor of Science, Exercise Science

Randolph, Pocahontas, Zachary Tyler Huffman, Associate of Science, A.S. En Route

Randolph, Pocahontas, Tammy Lundry, Associate in General Studies, General Studies

Randolph, Pocahontas, Monica Keeley Pearcy, Bachelor of Science, Psychology

Randolph, Pocahontas, Jessica Breann Segraves, Bachelor of Science, Exercise Science

Saint Francis, Forrest City, Nastassia Lanette Anderson, Bachelor of Science in Radiologic Sciences, Radiologic Sciences

Saint Francis, Forrest City, Jessica Collier Foreman, Certificate Program, Special Education Teacher

Saint Francis, Forrest City, Amber Nicole Kelso, Bachelor of Science, Creative Media Production, Cum Laude

Saint Francis, Forrest City, Carey Franklin Knowlton, Master of Science in Education, Educational Leadership

Saint Francis, Forrest City, Mishanna A. Lanes, Master of Science, Early Childhood Services

Saint Francis, Forrest City, Brandi Ramsey, Associate of Applied Science in Nursing, Nursing

Saint Francis, Forrest City, LaSondra Daniele Smith, Bachelor of General Studies, General Studies

Saint Francis, Forrest City, Carlos E. Young, Associate of Science, A.S. En Route

Saint Francis, Palestine, Tamika La Shun Burnett, Specialist in Education, Educational Leadership

Saline, Alexander, Timothy David Brewer, Master of Science in Education, Special Education K-12

Saline, Alexander, Hannah Elizabeth Miller, Associate of Science, A.S. En Route

Saline, Bauxite, Drew Alan Hohn, Master of Science in Education, Educational Leadership

Saline, Benton, Rachel McCallister, Bachelor of Science, Dietetics

Saline, Benton, John Brandon Nichols, Specialist in Education, Educational Leadership

Saline, Benton, Tyler L. Posey, Master of Science in Education, Educational Leadership

Saline, Benton, Melissa Rester, Master of Science in Education, Curriculum and Instruction

Saline, Benton, Jason L. Scoggins, Specialist in Education, Educational Leadership

Saline, Bryant, Mellonee Grier Bennett, Master of Public Administration, Public Administration

Saline, Bryant, Jay Joseph Chipman, Master of Science in Education, Educational Leadership

Saline, Bryant, Sharnel Deadmon-Jones, Associate of Arts, A.A. En Route

Saline, Bryant, Christina Janara Dickerson, Associate of Science, A.S. En Route

Saline, Bryant, Erin Marie Gildner, Master of Public Administration, Public Administration

Saline, Bryant, Sydney Nicole Hall, Bachelor of Science, Creative Media Production

Saline, Bryant, Jaelyn D. Jones, Bachelor of Science, Exercise Science

Saline, Bryant, Travis Michael Queck, Specialist in Education, Educational Leadership

Saline, Bryant, Christopher Ryan Troillett, Bachelor of Science, Exercise Science

Scott, Mansfield, Cristy Lynn Rogers, Bachelor of Science, Exercise Science, Magna Cum Laude

Scott, Waldron, Tonya W. Cluck, Master of Science in Education, Educational Leadership

Searcy, Marshall, Carrie Jean Ragland, Master of Science, Early Childhood Services

Sebastian, Barling, Adam Russell Lucas, Master of Science, Sport Administration

Sebastian, Fort Smith, Katherine M. Latta, Bachelor of Science in Nursing, Nursing

Sebastian, Fort Smith, John Matthew Litchford, Master of Science in Education, Education Theory and Practice

Sebastian, Fort Smith, Belinda S. Sims, Master of Science in Education, Reading

Sebastian, Fort Smith, Michael James Wiginton, Bachelor of Science in Radiologic Sciences, Radiologic Sciences

Sebastian, Greenwood, Kent L. Elmore, Master of Science in Education, Educational Leadership

Sebastian, Greenwood, James Robert Jester Maestri, Master of Science in Education, Educational Leadership

Sebastian, Greenwood, Amber Nicole Quillman, Specialist in Education, Educational Leadership

Sebastian, Greenwood, Brooke N. Selby, Bachelor of Arts, Sociology

Sebastian, Huntington, Sarah E. Robinson, Certificate Program, Special Education Director

Sevier, De Queen, Katy Danielle Smith, Master of Arts, History

Sharp, Ash Flat, Lucas Daniel Gibson, Bachelor of Arts, History

Sharp, Ash Flat, Zachary Scott Rikard, Master of Science in Education, Educational Leadership

Sharp, Cave City, Efrian Isaiah Lopez, Bachelor of Science, Marketing

Sharp, Cave City, Savannah Hope Williams, Associate of Applied Science, Occupational Therapy Assistant

Sharp, Cherokee Village, Callie C. Jordan, Associate of Applied Science, Occupational Therapy Assistant

Sharp, Hardy, Burgin Brianne Shelby, Bachelor of Science in Radiologic Sciences, Radiologic Sciences, Magna Cum Laude

Sharp, Hardy, Shawna Rayann Solimine, Master of Science in Education, Education Theory and Practice

Stone, Mountain View, Ashley Maria Dearien, Master of Science in Education, Education Theory and Practice

Stone, Mountain View, Richard J. Ivy, Master of Science in Education, Special Education K-12

Stone, Timbo, Keeli Raye Phillips, Bachelor of Science in Nursing, Nursing

Union, El Dorado, Joshua Seth Jolley, Bachelor of Science, Exercise Science, Cum Laude

Union, El Dorado, Britany Thomas, Certificate Program, Building-Level Administration

Union, El Dorado, Kristen Lee Thomas, Master of Science in Education, Educational Leadership

Union, El Dorado, Brian T. Williams, Bachelor of Science, Exercise Science

Van Buren, Clinton, Nicholas E. Sheets, Bachelor of Science, Business Administration

Van Buren, Fairfield Bay, Emily Elizabeth McCabe, Master of Science in Education, Reading

Washington, Elkins, Bo Nolen Mabry, Master of Science, Disaster Preparedness and Emergency Management

Washington, Elm Springs, Abigail Li Lovell, Bachelor of Science, Psychology

Washington, Farmington, Haley Brooke Thompson, Doctor of Occupational Therapy, Occupational Therapy

Washington, Fayetteville, Amy Caroline Arnold, Master of Science in Education, Reading

Washington, Fayetteville, Kathryn Lynn Barnes, Master of Science in Education, Educational Leadership

Washington, Fayetteville, Wendy Dawn Barnes, Master of Science in Education, Special Education GTC

Washington, Fayetteville, Stephanie Dawn Bishop, Bachelor of Arts, Criminology

Washington, Fayetteville, Christopher Stephen Daniels, Master of Science in Education, Special Education GTC

Washington, Fayetteville, Ashley K. Glass-Brown, Specialist in Education, Educational Leadership

Washington, Fayetteville, Virginia Erin Helmer-Tarver, Master of Science, Early Childhood Services

Washington, Fayetteville, Jodye Marie Pool, Master of Science in Education, Special Education K-12

Washington, Fayetteville, Cody Michael Sexton, Doctor of Physical Therapy, Physical Therapy

Washington, Fayetteville, Aaron Tinnin, Specialist in Education, Educational Leadership

Washington, Fayetteville, Sara Wilden, Bachelor of Science in Nursing, Nursing

Washington, Goshen, Cynthia Kaye Covey, Specialist in Education, Educational Leadership

Washington, Prairie Grove, Laura Ann Brown, Master of Science in Education, Education Theory and Practice

Washington, Prairie Grove, Stacey Louise Light, Specialist in Education, Educational Leadership

Washington, Springdale, Kaylie Deckard, Bachelor of Arts, Communication Studies

Washington, Springdale, Rebekah F. Grimes, Master of Science in Education, Reading

Washington, Springdale, Heather Milholland LeBlanc, Master of Science in Education, Educational Leadership

Washington, Springdale, Sara Glenn Anne Martfeld, Specialist in Education, Educational Leadership

Washington, Springdale, Catherine Misfeldt, Certificate Program, Curriculum Director

Washington, Springdale, Clay Alan Patrick, Bachelor of Science in Nursing, Nursing

Washington, Springdale, Christi D. Snow, Specialist in Education, Educational Leadership

Washington, Springdale, Crosby Tuck, Master of Science in Education, Education Theory and Practice

Washington, Springdale, Ashley Nichole Wilson, Bachelor of General Studies, General Studies

Washington, West Fork, Trusten Alexander DeSoto, Master of Science, Sport Administration

Washington, West Fork, Brent Edmon Parks, Master of Science in Education, Education Theory and Practice

White, Beebe, Justin Derek Browning, Bachelor of Science, Exercise Science

White, Beebe, Maria Nichole Hailey, Associate of Applied Science in Nursing, Nursing

White, Bradford, Holly Nichole Thomas, Bachelor of Arts, Sociology

White, Bradford, Jordan Keith Wiggs, Master of Arts, History

White, Judsonia, Zachary James Anderson, Master of Science, Sport Administration

White, Pangburn, Lathan Todd Garnett II, Bachelor of General Studies, General Studies

White, Romance, Mauree Taylor Peppers, Associate of Science, A.S. En Route

White, Rose Bud, Katlynn DeeAnn Burchfield, Certificate Program, Special Education Director

White, Rose Bud, Joyce A. Harter, Bachelor of Science, Business Administration

White, Searcy, Rebekah D. Ahillen, Bachelor of Science in Nursing, Nursing

White, Searcy, Paul Wayne Barker, Master of Science in Education, Education Theory and Practice

White, Searcy, Vinson Lee Edwards, Doctor of Philosophy, Heritage Studies

White, Searcy, Bridget Lenora Mills, Master of Science in Education, Education Theory and Practice

White, Searcy, Jessica L. Morris, Bachelor of Arts, Political Science

White, Searcy, Amy D. Neal, Master of Science in Education, Education Theory and Practice

White, Searcy, Brittany Michelle Petitpas, Master of Science in Education, Reading

White, Searcy, Gloria June Seward, Master of Science, Early Childhood Services

White, Searcy, Misty Dawn Wallace, Bachelor of Arts, Sociology

White, Searcy, Madison Rae Werley, Associate of Science, A.S. En Route

Woodruff, Augusta, Jonas Race Ford, Bachelor of Science, Business Administration

Woodruff, Mc Crory, R. Aaron Daniel, Master of Business Administration, Business Administration

Woodruff, McCrory, Anna Laine Daniel, Master of Business Administration, Business Administration

ARIZONA

Cochise, Sierra Vista, Amber L. Aarup, Bachelor of Arts, Criminology, Cum Laude

Maricopa, Chandler, Ryan E. Daneman, Specialist in Education, Educational Leadership

Maricopa, Fountain Hills, Brian Conal Flanigan-Arthurs, Specialist in Education, Educational Leadership

Maricopa, Litchfield Park, Lori L. Sheets, Master of Science in Education, Curriculum and Instruction

Maricopa, Phoenix, Timothy David Hickman, Master of Science in Education, Reading

Mohave, Lake Havasu City, Gale Ann Caponi, Certificate Program, Building-Level Administration

Pinal, Casa Grande, Donna Marie Schlarb, Master of Science in Education, Early Childhood Education

Contra Costa, Hercules, Licio Ribeiro Dias, Master of Science, Sport Administration

CALIFORNIA

Fresno, Clovis, Jenna Michelle Arkelian, Master of Science, Sport Administration

Fresno, Clovis, Alexa Christine Rubbo, Master of Science, Early Childhood Services

Kern, Bakersfield, Kendra Jill Harris, Master of Science in Education, Curriculum and Instruction

Los Angeles, Altadena, Sara Kathleen Saucedo, Bachelor of Science, Dietetics

Los Angeles, Rowland Heights, Eric Eusebio, Master of Public Administration, Public Administration

Orange, Dana Point, David Paul Martin, Master of Science, Sport Administration

Sacramento, Rancho Cordova, Andrew Ponce, Master of Public Administration, Public Administration

San Bernardino, Crestline, Norman Huff, Master of Public Administration, Public Administration

San Bernardino, Hesperia, Anthony Alexander Rhoades, Master of Public Administration, Public Administration

San Bernardino, Victorville, Blanca Azucena Gomez, Master of Public Administration, Public Administration

San Bernardino, Victorville, Garret Maurice White, Master of Science in Education, Education Theory and Practice

San Diego, Carlsbad, Katherine Grace Padgett, Bachelor of Science in Nursing, Nursing

Santa Barbara, Santa Barbara, Erika Jean Ronchietto, Master of Science, Early Childhood Services

COLORADO

Adams, Brighton, Corrine Marie Turner-Jacob, Master of Science in Education, Reading

Adams, Commerce City, Sara Marie Slape, Master of Science in Education, Educational Leadership

Boulder, Boulder, Kathryn Collins Hardy, Master of Science, College Student Personnel Services

Boulder, Longmont, Sandra Lyn Jewell, Master of Science in Education, Early Childhood Education

Denver, Denver, Jay Riley Johnson, Master of Science, Sport Administration

Denver, Denver, Kelsey Ann Lynch, Master of Science in Education, Education Theory and Practice

Denver, Denver, Arisha Brenea Matthews, Master of Science, Sport Administration

Weld, Frederick, Megan Marie Shaw, Master of Science in Education, Educational Leadership

CONNECTICUT

Hartford, Wethersfield, Jaclyn Marie Pinney, Master of Public Administration, Public Administration

Litchfield, New Milford, Theresa M. McGuinness, Master of Science in Education, Special Education K-12

New Haven, Milford, Kelly Elizabeth Matute, Specialist in Education, Educational Leadership

New Haven, Seymour, Jonathan Paul Sciacca, Master of Science in Education, Special Education GTC

New Haven, Wallingford, John Boni, Specialist in Education, Educational Leadership

DELAWARE

New Castle, Wilmington, Sylvia N. Simmons, Specialist in Education, Educational Leadership

 

DISTRICT OF COLUMBIA

District of Columbia, Washington, Amy Suzanne Futrell, Master of Science in Education, Educational Leadership

FLORIDA

Brevard, Cocoa, Kendra D. Wolford, Specialist in Education, Educational Leadership

Broward, Davie, Shawn Patrick Davis, Master of Public Administration, Public Administration

Broward, Davie, Caitlin Christine Madotta, Master of Science, Sport Administration

Broward, Miramar, Theresa M. Kinney, Master of Public Administration, Public Administration

Broward, Pembroke Pines, Natalie Marie Cortes, Master of Science, Media Management

Broward, Pembroke Pines, Marcus Anthony Johnson, Specialist in Education, Educational Leadership

Citrus, Inverness, Meghan Siobhan Ortiz, Master of Science in Education, Educational Leadership

Flagler, Palm Coast, Jennifer Camille Cortez, Bachelor of General Studies, General Studies

Jackson, Marianna, Michelle Ronnice Toccara Shelley, Master of Science in Education, Educational Leadership

Miami Dade, Miami, Sandra Leon, Master of Public Administration, Public Administration

Miami Dade, Miami Gardens, Kendrick Demonte Edwards Jr., Bachelor of Arts, Communication Studies

Orange, Windermere, Alejandro Thomas Ward, Master of Science in Education, Educational Leadership

Palm Beach, Boca Raton, Max Spinner, Master of Science, Sport Administration

Pasco, Zephyrhills, Cynthia Cannon, Master of Science in Education, Educational Leadership

Polk, Lakeland, Kara L. Reber, Master of Science, Sport Administration

Seminole, Sanford, Christian James Peterson, Bachelor of General Studies, General Studies

Volusia, South Daytona, Pamela J. Mitchell, Master of Science, Early Childhood Services

GEORGIA

Bartow, Cartersville, Sarah Tandberg Belisle, Master of Science in Education, Special Education GTC

Bryan, Richmond Hill, Maria Angelica Ibarra, Master of Science in Education, Curriculum and Instruction

Chatham, Port Wentworth, Dana Barry, Master of Science, Sport Administration

Cherokee, Woodstock, Paula Perque, Master of Science in Education, Special Education GTC

Clayton, Hampton, Dexter D. Riggins, Specialist in Education, Educational Leadership

Dekalb, Lithonia, Raven Synita Ward, Master of Science, Sport Administration

Gilmer, Ellijay, Chandler Suzanne Stephens, Master of Science, Sport Administration

Gwinnett, Lawrenceville, Zaneta Rene’ Taylor, Master of Public Administration, Public Administration

Gwinnett, Lawrenceville, Lindsay Ann Murano, Master of Science in Education, Special Education GTC

Gwinnett, Loganville, Tychay Turner Rojas, Master of Science, Sport Administration

IDAHO

Madison, Rexburg, Heather Castillow, Master of Science in Education, Reading

 

ILLINIOS

Cook, Oak Forest, Dylan James Ross, Master of Science, Sport Administration

Cook, South Holland, Kevin L. Thurmon Jr., Bachelor of Arts, Communication Studies

Jackson, Carbondale, Timothy John Cox, Master of Science, Sport Administration

Madison, Edwardsville, Thomas Andrew Lalor, Master of Science, Disaster Preparedness and Emergency Management

Ogle, Dixon, Alyssa Grace South, Associate of Science, A.S. En Route

 

INDIANA

La Porte, Michigan City, Stacy A. Attar, Certificate Program, Special Education Director

Vanderburgh, Evansville, Sara Ann Loete, Specialist in Education, Educational Leadership

 

IOWA

Madison, Truro, Elizabeth Yaddof, Master of Public Administration, Public Administration

Warren, Norwalk, Rachel Nadine Mauro, Master of Public Administration, Public Administration

Woodbury, Sioux City, Scott William Barnes, Master of Science, Sport Administration

KANSAS

Douglas, Lawrence, Anthony Tyler Miele, Master of Science, Sport Administration

Douglas, Lawrence, Zana Patrice Pascoe, Master of Science, College Student Personnel Services

Harvey, Walton, Megan Taylor Voth, Master of Science, Sport Administration

Johnson, Gardner, Earniece Danielle Young, Master of Public Administration, Public Administration

Johnson, Olathe, Christen Nicole Nickle, Master of Science, Sport Administration

Johnson, Shawnee, Shelley Dawnette Arbaugh, Master of Science in Education, Reading

Johnson, Shawnee, Samuel Willis Lehrman, Master of Science in Education, Education Theory and Practice

Leavenworth, Leavenworth, Jean Marie Hart, Master of Science in Education, Education Theory and Practice

McPherson, McPherson, Scott Brooks, Master of Science, Sport Administration

Wyandotte, Kansas City, Nathan Daniel Cushenbery-Andrews, Specialist in Education, Educational Leadership

KENTUCKY

Daviess, Owensboro, Victor John Cernius, Master of Public Administration, Public Administration

Franklin, Frankfort, Nichol Marie Sistrunk, Master of Science, Media Management

Jefferson, Louisville, Justin Moody, Master of Business Administration, Business Administration

McCracken, Paducah, Bryan Antonio Hall, Master of Business Administration, Business Administration

Simpson, Franklin, Sabrina Lee Dahlke, Master of Engineering Management, Engineering Management

LOUISIANA

Bossier, Benton, Dawn Sims Coolbeth, Master of Science in Education, Reading

Bossier, Haughton, Janene Denell Stallcup, Specialist in Education, Educational Leadership

Lafourche, Thibodaux, Ford Thomas Pemberton, Master of Science, Sport Administration

Livingston, Denham Springs, Matthew Christopher Anderson, Master of Science in Education, Educational Leadership

Livingston, Denham Springs, Victoria Townsley Eskola, Master of Science, Sport Administration

Orleans, New Orleans, Annette Paula Sherrer, Master of Science in Education, Educational Leadership

Ouachita, Monroe, Amanda Hartman Medaries, Bachelor of Science, Wildlife, Fisheries and Conservation

Richland, Delhi, Veronica L. Culverson, Bachelor of Science in Nursing, Nursing

Saint Tammany, Folsom, Steven John Turner, Master of Science in Education, Educational Leadership

Tangipahoa, Hammond, Kristi Gill, Master of Science in Education, Educational Leadership

Tangipahoa, Hammond, Daniel Helmut Scheer, Specialist in Education, Educational Leadership

Tangipahoa, Ponchatoula, Anita duBusdeValempre Becnel, Specialist in Education, Educational Leadership

MAINE

Androscoggin, Auburn, Christy Marie Keep, Bachelor of General Studies, General Studies

 

MARYLAND

Prince Georges, Upper Marlboro, Mariama Souley Dounda, Bachelor of Science in Nursing, Nursing

MASSACHUSETTS

Suffolk, Boston, Joshua H. Armentrout, Certificate Program, Special Education Director

MICHIGAN

Gratiot, Saint Louis, Michael James Ricco, Master of Science, Sport Administration

Livingston, Fenton, Matthew Morsehead, Master of Science in Education, Educational Leadership

Montcalm, Greenville, Maggie Elizabeth Anstett, Master of Science, Sport Administration

Ottawa, Holland, Katie Lee Meyering, Specialist in Education, Educational Leadership

Washtenaw, Saline, Jean Carol Morrison, Master of Science in Education, Early Childhood Education

Wayne, Riverview, Robbin Kay Mangiapane, Master of Science in Education, Reading

MINNESOTA

Dakota, Inver Grove Heights, Grantham Bruce Gillard, Bachelor of General Studies, General Studies

Hennepin, Mound, Rachel Eckert, Master of Science in Education, Education Theory and Practice

Hennepin, Richfield, Anna Bullock, Master of Science in Education, Education Theory and Practice

MISSISSIPPI

Alcorn, Corinth, Alison M. Wade, Master of Science in Education, Educational Leadership

Alcorn, Corinth, Rita Lynn Wetzel, Bachelor of Science in Nursing, Nursing

Amite, Liberty, Patricia Sterling Smith, Master of Science in Education, Educational Leadership

Attala, Kosciusko, Eleazarus Greenleaf, Master of Science in Education, Educational Leadership

Benton, Lamar, Sherie Marie Mauney, Specialist in Education, Educational Leadership

Bolivar, Cleveland, Damian Bernard Collins, Specialist in Education, Educational Leadership

Calhoun, Bruce, Rebecca Beckett King, Master of Science in Education, Educational Leadership

Coahoma, Clarksdale, Mark Ennis Brown II, Bachelor of Applied Science, Applied Science

Copiah, Wesson, Ann Shelby Smith, Master of Science in Education, Educational Leadership

Covington, Mount Olive, Brad M. Hughes, Specialist in Education, Educational Leadership

Desoto, Hernando, Anna Claire Bilderbeck Parker, Master of Science in Education, Educational Leadership

Desoto, Hernando, Marsha B. Pickle, Master of Science in Education, Educational Leadership

Desoto, Hernando, Tobie Edwards Pillstrom, Master of Science in Education, Educational Leadership

Desoto, Hernando, Marie Elizabeth Scudder, Bachelor of Science in Nursing, Nursing

Desoto, Horn Lake, Tiffany Lea Parie, Master of Science in Education, Reading

Desoto, Nesbit, Regina Abernathy Rhea, Specialist in Education, Educational Leadership

Desoto, Olive Branch, Justin Lee Jones, Master of Science, Sport Administration

Desoto, Olive Branch, Jason Daniel Reid, Specialist in Education, Educational Leadership

Desoto, Olive Branch, Reed Hillman Willis, Master of Science, Sport Administration

Desoto, Olive Branch, Janet Kerr Wolfe, Master of Science in Education, Educational Leadership

Desoto, Southaven, Donna Grace Fulp, Specialist in Education, Educational Leadership

Desoto, Southaven, LaShundra Hughes, Master of Science in Education, Educational Leadership

Desoto, Southaven, Patricia Watson, Master of Science in Education, Reading

Desoto, Southaven, Lindsay Brooke Wright, Master of Science in Education, Special Education K-12

Forrest, Brooklyn, Mary Helen Lett, Specialist in Education, Educational Leadership

Forrest, Hattiesburg, Allen Rainey Jr., Master of Science in Education, Educational Leadership

Grenada, Grenada, Christi Goodson Brown, Master of Science in Education, Curriculum and Instruction

Grenada, Grenada, Royce Foster III, Master of Science in Education, Educational Leadership

Grenada, Grenada, Crysta Justina Harris, Master of Science in Education, Curriculum and Instruction

Grenada, Grenada, Deona Stanford Conley, Master of Science, Media Management

Harrison, Biloxi, Ronald LaBrian O’Neal, Master of Science, Sport Administration

Harrison, Pass Christian, Jonathan Blake Pennock, Master of Science in Education, Educational Leadership

Hinds, Clinton, William Ethan Eubanks, Master of Science in Education, Educational Leadership

Hinds, Jackson, Melanie Anne Aldridge, Master of Science, Sport Administration

Hinds, Jackson, Kelly J. Cothern, Master of Science in Education, Education Theory and Practice

Hinds, Raymond, Harold Nick Cadle II, Master of Science in Education, Educational Leadership

Hinds, Raymond, Renee M. Everett, Specialist in Education, Educational Leadership

Itawamba, Fulton, Zachary Tyler Stephenson, Master of Science in Education, Educational Leadership

Itawamba, Fulton, Michael Larry Wildmon, Master of Science in Education, Educational Leadership

Jackson, Gautier, Mary Jennifer Bertram, Specialist in Education, Educational Leadership

Jackson, Ocean Springs, Brian Keith Holliman, Specialist in Education, Educational Leadership

Jackson, Vancleave, Dana Marie Sumner, Specialist in Education, Educational Leadership

Kemper, Scooba, Porchia Robertson Turner, Master of Science in Education, Educational Leadership

Lafayette, Oxford, Mary Elizabeth Allen, Master of Science in Education, Reading

Lafayette, Oxford, Jaden Lyles Cook, Master of Science in Education, Educational Leadership

Lafayette, Oxford, Lee Gray, Master of Science in Education, Educational Leadership

Lafayette, Oxford, Joshua David Harrison, Master of Science, Sport Administration

Lauderdale, Bailey, Amanda Kristen Henderson, Master of Science in Education, Reading

Lauderdale, Collinsville, Cathy Anita Gordon, Master of Science in Education, Special Education GTC

Lauderdale, Collinsville, Cary D. Luke, Master of Science in Education, Educational Leadership

Lauderdale, Collinsville, Stacy Kay Shields, Specialist in Education, Educational Leadership

Lauderdale, Meridian, Laney L. Brown, Master of Science in Education, Educational Leadership

Lauderdale, Meridian, Bethany Spidle Garrett, Specialist in Education, Educational Leadership

Lee, Mantachie, Collin Dean Minga, Master of Science, Sport Administration

Lee, Mooreville, Shelby Nicole Howell, Master of Science in Education, Reading

Lee, Saltillo, Chance Baylor Dampeer, Master of Science in Education, Educational Leadership

Lee, Tupelo, Katelyn Earnest, Master of Science in Education, Education Theory and Practice

Lincoln, Brookhaven, Robert Shane Nippe, Specialist in Education, Educational Leadership

Lowndes, Columbus, Anthony A. Carlyle, Specialist in Education, Educational Leadership

Lowndes, Columbus, Marilyn LaToya Chandler, Master of Science in Education, Educational Leadership

Lowndes, Columbus, Anna Beth Hanson, Master of Science in Education, Early Childhood Education

Lowndes, Columbus, Elizabeth Word Lott, Specialist in Education, Educational Leadership

Lowndes, Columbus, Phillip Morris, Master of Science in Education, Educational Leadership

Madison, Madison, Taylor Davis Fears, Master of Science in Education, Reading

Marshall, Byhalia, Amy Elizabeth Wilbanks, Specialist in Education, Educational Leadership

Monroe, Amory, John Ross Comer, Master of Science in Education, Educational Leadership

Monroe, Amory, Heather Michelle Gault, Master of Science in Education, Educational Leadership

Neshoba, Union, Ryan Burkes, Bachelor of General Studies, General Studies

Newton, Decatur, Ashlee Nicole Walker, Master of Science in Education, Educational Leadership

Newton, Newton, Amy Margaret Armstrong, Master of Science in Education, Special Education GTC

Newton, Newton, Tia Marie Thompson, Master of Science in Education, Curriculum and Instruction

Oktibbeha, Starkville, Kelly McKinzie, Master of Science in Education, Reading

Panola, Batesville, Jacquelyn Kaye Pipkin, Specialist in Education, Educational Leadership

Pearl River, Picayune, Evan Michael Nichelson, Master of Science in Education, Educational Leadership

Pontotoc, Pontotoc, Allison P. Armstrong, Master of Science in Education, Curriculum and Instruction

Pontotoc, Pontotoc, Brooke Ann Franks, Master of Science in Education, Curriculum and Instruction

Pontotoc, Pontotoc, Justin Edward Varnon, Master of Science in Education, Educational Leadership

Pontotoc, Randolph, Tiffany Aston Bowen, Master of Science in Education, Educational Leadership

Rankin, Brandon, Tony Ray Adams Jr., Bachelor of Science, Sport Management

Rankin, Brandon, Delanie Henry Jones, Specialist in Education, Educational Leadership

Rankin, Pearl, Bryce Christian Randall, Master of Science in Education, Educational Leadership

Rankin, Pearl, Lauren Dasher Worrell, Master of Science in Education, Educational Leadership

Scott, Forest, David Stratton Hendershot, Master of Science, Sport Administration

Scott, Forest, Charles Jonathan Worrell, Master of Science in Education, Educational Leadership

Scott, Morton, Jennifer B. Rogers, Specialist in Education, Educational Leadership

Tate, Senatobia, Walter Wayne Freeman, Specialist in Education, Educational Leadership

Tate, Senatobia, Rachel Thorn, Master of Science in Education, Educational Leadership

Tate, Senatobia, Amy Kathryn White, Master of Science in Education, Reading

Tippah, Ripley, Allison Marie Ralph, Specialist in Education, Educational Leadership

Union, Blue Springs, Shannon Dye Stokes, Master of Science in Education, Special Education GTC

Union, Myrtle, Jacki Manning, Specialist in Education, Educational Leadership

Washington, Greenville, Hazel Hinton Lewis, Master of Science in Education, Reading

Washington, Greenville, Valencia Marie Roby, Specialist in Education, Educational Leadership

Washington, Greenville, Jamiese M. Williams, Master of Science, Early Childhood Services

Webster, Mathiston, Kimberly H. Vaughn, Specialist in Education, Educational Leadership

Winston, Louisville, Delisa S. Coleman, Master of Science in Education, Educational Leadership

Winston, Louisville, Drew Thomas Smith, Master of Science in Education, Educational Leadership

MISSOURI

Boone, Centralia, Nathan Lee Gordon, Specialist in Education, Educational Leadership

Buchanan, Agency, Julie R. Coon, Specialist in Education, Educational Leadership

Buchanan, Saint Joseph, Misty Michelle Burright, Specialist in Education, Educational Leadership

Buchanan, Saint Joseph, Ryan Clay Campbell, Master of Science in Education, Educational Leadership

Buchanan, Saint Joseph, Synthia Rose Tunnell, Master of Science in Education, Reading

Butler, Poplar Bluff, Dustin Michael Cook, Certificate of Proficiency, Computed Tomography

Butler, Poplar Bluff, Dustin Michael Cook, Bachelor of Science in Radiologic Sciences, Radiologic Sciences

Butler, Poplar Bluff, Ashley Renee DeBerry, Master of Science in Education, Educational Leadership

Butler, Poplar Bluff, Michaela Evonne Eakins, Associate of Science, A.S. En Route

Butler, Poplar Bluff, Rhonda Evone Kennedy, Master of Science in Education, Education Theory and Practice

Butler, Poplar Bluff, Darby Phillips, Bachelor of Science in Nursing, Nursing

Butler, Poplar Bluff, Alexa Morgan Pulley, Master of Science in Education, Educational Leadership

Butler, Williamsville, Jacob S. White, Bachelor of Science, Sport Management

Cape Girardeau, Cape Girardeau, David Sied Bosak-Barani, Master of Science in Education, Educational Leadership

Cass, Pleasant Hill, Elizabeth Renee’ Hooper, Specialist in Education, Educational Leadership

Cass, Raymore, Simon Justin Schupp, Master of Science in Education, Reading

Cass, Raymore, Andrew Dale Shaul, Master of Science in Education, Education Theory and Practice

Christian, Ozark, Joshua Glen McKee, Specialist in Education, Educational Leadership

Crawford, Cuba, Rhonda Michelle Koppelmann, Specialist in Education, Educational Leadership

Dade, Everton, Heather Michelle Thompson, Master of Science in Education, Curriculum and Instruction

Dunklin, Arbyrd, RaDonna K. Fox, Master of Science in Education, Special Education GTC

Dunklin, Campbell, Makinley Rae Powers, Bachelor of Science in Radiologic Sciences, Radiologic Sciences, Cum Laude

Dunklin, Campbell, Rachael Lee Rodery, Doctor of Occupational Therapy, Occupational Therapy

Dunklin, Cardwell, Logann Cheyenne Ellington, Bachelor of Science, Finance

Dunklin, Cardwell, Tyre Ezekiel Washington, Master of Science, Sport Administration

Dunklin, Hornersville, Jessica Amanda Fouts, Master of Science in Education, Educational Leadership

Dunklin, Kennett, Elmer Trey Jones, Bachelor of Science, Marketing

Dunklin, Kennett, Chelsi JoAnn Masterson, Associate of Arts, A.A. En Route

Dunklin, Senath, Karely Veronica Johnson, Associate of Applied Science, Occupational Therapy Assistant

Dunklin, Senath, Kacey Allyn Jones, Associate of Arts, A.A. En Route

Greene, Springfield, Thomas Levi Woods, Bachelor of Arts, Communication Studies

Hickory, Hermitage, Kathy Newman, Master of Science in Education, Reading

Howell, West Plains, Billy Sexton, Doctor of Occupational Therapy, Occupational Therapy

Howell, Willow Springs, JuliAnna Rena Rodgers, Master of Science in Education, Educational Leadership

Jackson, Blue Springs, Laura Elizabeth Ahrens, Specialist in Education, Educational Leadership

Jackson, Independence, Janna D. Martinez, Certificate Program, Building-Level Administration

Jackson, Kansas City, Cody Alan Atkinson, Master of Public Administration, Public Administration

Jackson, Kansas City, Lauren Brentlinger, Specialist in Education, Educational Leadership

Jackson, Kansas City, Roosevelt Gipson III, Master of Science, Sport Administration

Jackson, Kansas City, Susan Ruth Weber Jackson, Master of Science in Education, Early Childhood Education

Jackson, Lees Summit, Kari Rae Playter, Specialist in Education, Educational Leadership

Jackson, Lees Summit, Elizabeth A. Simpson, Specialist in Education, Educational Leadership

Jasper, Carthage, Ricky Ayrton Nichols, Master of Science, Sport Administration

Jasper, Joplin, Dalton Howard Ford, Bachelor of Arts, Communication Studies

Jasper, Webb City, Jeremy David Gee, Master of Science in Education, Educational Leadership

Jasper, Webb City, Anthony Zarek Hance, Master of Science in Education, Educational Leadership

Jefferson, Arnold, Jodi Ann Stocker, Master of Science in Education, Special Education K-12

Jefferson, Hillsboro, Joshua Lee Sheppard, Master of Science in Education, Educational Leadership

Laclede, Lebanon, Karen Ashley Denney, Specialist in Education, Educational Leadership

Lafayette, Lexington, Melissa Lynnette Rogers, Master of Science in Education, Special Education K-12

Lawrence, Aurora, Robert W. Brown, Specialist in Education, Educational Leadership

Lawrence, Monett, Alyssa Renee Kennedy, Specialist in Education, Educational Leadership

Lawrence, Verona, Monica Melissa McVey, Master of Science in Education, Reading

Mississippi, East Prairie, Kirstin Lee Bratton, Certificate of Proficiency, Computed Tomography

Mississippi, East Prairie, Kirstin Lee Bratton, Bachelor of Science in Radiologic Sciences, Radiologic Sciences, Cum Laude

New Madrid, Portageville, Spencer Steven Martin, Master of Business Administration, Business Administration

Newton, Neosho, Susan Wilson, Master of Science in Education, Reading

Oregon, Thayer, Abbey Laine Orf, Master of Science in Education, Reading

Ozark, Gainesville, Joseph Paul Bogowith, Associate of Arts, A.A. En Route

Pemiscot, Caruthersville, Alexa Blake Hays, Bachelor of Science in Radiologic Sciences, Radiologic Sciences, Cum Laude

Pemiscot, Caruthersvlle, Nathan S. Morgan, Master of Science, Sport Administration

Pemiscot, Steele, Katie Suzette Hall, Bachelor of Science in Radiologic Sciences, Radiologic Sciences, Summa Cum Laude

Pemiscot, Steele, Hailey Brook McCammon, Bachelor of Arts, Criminology

Pettis, Sedalia, James Allen Bouslaugh, Specialist in Education, Educational Leadership

Platte, Kansas City, Andrea Rose Hart, Specialist in Education, Educational Leadership

Platte, Kansas City, Melinda Melea Hellbusch, Specialist in Education, Educational Leadership

Platte, Lake Waukomis, Rebecca Linley Hart, Specialist in Education, Educational Leadership

Platte, Platte City, Hillary Anna Kisker, Specialist in Education, Educational Leadership

Platte, Weston, Mitchell Lee Giger, Specialist in Education, Educational Leadership

Ripley, Doniphan, Judy Nichole Musgraves, Bachelor of Science in Nursing, Nursing

Saint Charles, Lake Saint Louis, Julie M. Pollard, Bachelor of Science, Accounting

Saint Charles, O Fallon, Hope A. Dye, Master of Science in Education, Reading

Saint Charles, O Fallon, Kayleigh Marie Kossakowski, Master of Science in Education, Special Education GTC

Saint Charles, Saint Charles, Jamie Lynn Chapell, Master of Science in Education, Education Theory and Practice

Saint Charles, Saint Charles, Melissa A. Yount-Ott, Specialist in Education, Educational Leadership

Saint Charles, Saint Peters, Amanda Nicole Brodbeck, Master of Science in Education, Education Theory and Practice

Saint Charles, Saint Peters, Brian M. Koval, Master of Science in Education, Education Theory and Practice

Saint Louis, Maryland Heights, Rebecca S. Light, Master of Science, Media Management

Saint Louis, Saint Louis, Aaron Stewart Carroll, Master of Science in Education, Educational Leadership

Saint Louis, Saint Louis, Andrea Olivia Cox, Master of Science in Education, Educational Leadership

Saint Louis, Webster Groves, Braedon Grey Bell, Bachelor of Science, Psychology

Saint Louis City, Saint Louis, Kimberly LaDawn Bryant, Master of Public Administration, Public Administration

Scott, Sikeston, Lucas Benton Williams, Bachelor of Science, Exercise Science

Stoddard, Bernie, Blake Anderson Trover, Bachelor of Science in Nursing, Nursing

Stoddard, Dexter, Alana Y. Dowdy, Specialist in Education, Educational Leadership

Stoddard, Dexter, Garrett Tyler Wilson, Bachelor of Science in Nursing, Nursing

Taney, Branson, Rachel Joy Ward, Master of Science in Education, Educational Leadership

Webster, Seymour, Ellisha Nicole Hastings, Master of Science in Education, Educational Leadership

MONTANA

Flathead, Kalispell, Adam R. Sommers, Master of Public Administration, Public Administration

Missoula, Missoula, Megan Stubbs, Master of Science in Education, Education Theory and Practice

Yellowstone, Billings, Robert Conrad Tedlund, Master of Science, Sport Administration

NEBRASKA

Douglas, Omaha, Des Koenya Agagah, Master of Science, Disaster Preparedness and Emergency Management

Otoe, Nebraska City, Joshua John Digmann, Master of Science in Education, Reading

Otoe, Unadilla, Cody Layne Franklin, Master of Science, Sport Administration

NORTH CAROLINA

Cumberland, Fayetteville, Brianna Caradine Moore, Master of Science in Education, Education Theory and Practice

Guilford, High Point, Douglas Herbert Steffens, Master of Science, Sport Administration

Mecklenburg, Charlotte, Daryl Anthony Boggan, Master of Science, College Student Personnel Services

Moore, Southern Pines, Chandler Smith Fahn, Master of Science, College Student Personnel Services

Rowan, China Grove, James Russell Weiker, Master of Science, Sport Administration

Wake, Raleigh, Thomas Jacob Cates, Master of Business Administration, Business Administration

NEVADA

Clark, Las Vegas, Tristan Dressler, Master of Public Administration, Public Administration

Clark, Las Vegas, Christine Seoles, Master of Science, Sport Administration

NEW JERSEY

Essex, Bloomfield, Allison Maria Dombrowski, Specialist in Education, Educational Leadership

Essex, Nutley, Peter James Protogiannis, Master of Science in Education, Education Theory and Practice

Middlesex, North Brunswick, Joy Demetrious, Master of Science in Education, Education Theory and Practice

Monmouth, Brielle, Kathleen Patricia Carty, Master of Science in Education, Educational Leadership

Monmouth, Hazlet, Katie Ann Soletti, Master of Science in Education, Curriculum and Instruction

Monmouth, Tinton Falls, Erin Michele Carmody, Master of Science in Education, Educational Leadership

Ocean, Brick, Jessica Isnetto, Master of Science in Education, Reading

Ocean, Ltl Egg Hbr, Roberta Rae Rapisardi, Master of Science in Education, Special Education K-12

Passaic, Paterson, Katherine R. Garcia, Master of Science in Education, Education Theory and Practice

Somerset, Somerset, Sandra Osborne Behn, Master of Science in Education, Education Theory and Practice

NEW MEXICO

Bernalillo, Albuquerque, Joshua Thomas Dise, Master of Science, Disaster Preparedness and Emergency Management

NEW YORK

Kings, Brooklyn, Vladimir Burt, Master of Public Administration, Public Administration

Nassau, Glen Cove, Lunbao Huang, Master of Business Administration, Business Administration

Niagara, Niagara Falls, Cory Gatto, Master of Science, Sport Administration

Onondaga, Cicero, David Lon Scorzelli, Master of Science, Sport Administration

Orange, Highland Fls, Nicholas Henry Geyer, Master of Science, Sport Administration

Oswego, Pulaski, Alissa Marie Tubbs, Master of Public Administration, Public Administration

Richmond, Staten Island, Magdalena Drzal, Master of Science in Education, Reading

Ulster, Hurley, Douglas John Chee, Master of Science in Education, Special Education K-12

OHIO

Athens, Athens, Ahmed Ali Deen, Master of Sciece in Mass Communications, Journalism

Auglaize, Saint Marys, Heather Nichole Rhoads, Bachelor of Science, Exercise Science

Clermont, Cincinnati, Heather Joy Peirano Durbin, Master of Science, Sport Administration

Cuyahoga, Highland Heights, Kathleen Lyn Gallagher, Master of Science, Sport Administration

Fairfield, Pickerington, Veronica Annette Wilson, Master of Science in Education, Early Childhood Education

Franklin, Canal Winchester, Jeenah Weygandt Trout, Master of Public Administration, Public Administration

Greene, Bellbrook, Todd Michael Whalen, Specialist in Education, Educational Leadership

Henry, Napoleon, Ross Allen Huber, Master of Science, Sport Administration

Lorain, Lorain, Rita Kay Axford, Master of Science in Education, Reading

Madison, London, Alison H. Johnson, Master of Science in Education, Early Childhood Education

Montgomery, Dayton, Lindsey Marie Seaman, Master of Science in Education, Reading

Summit, Norton, Michael Adam Light, Master of Science, Media Management

Wood, Bowling Green, Zachary Williams, Master of Science, Sport Administration

OKLAHOMA

Cleveland, Norman, Dahu Oya Green, Bachelor of General Studies, General Studies

Tulsa, Tulsa, La Kristie Magnolia Benton, Master of Science in Education, Reading

OREGON

Benton, Corvallis, Emilie Ann Anderson, Master of Science, Disaster Preparedness and Emergency Management

Clackamas, Oregon City, Kevin D. Berry, Master of Science, Sport Administration

PENNSYLVANIA

Allegheny, Pittsburgh, Rachel A. Lancia, Master of Public Administration, Public Administration

Allegheny, Verona, Marrie K. Griffin, Master of Public Administration, Public Administration

Bucks, Feasterville Trevose, Jill Sincavage, Master of Science in Education, Education Theory and Practice

Dauphin, Harrisburg, Steven Michael Risner, Master of Public Administration, Public Administration

Montgomery, Plymouth Meeting, Chelsea Meredith Amaro, Master of Science in Education, Early Childhood Education

Montgomery, Plymouth Meeting, Denise M. Robinson, Specialist in Education, Educational Leadership

SOUTH CAROLINA

Aiken, Aiken, Michael Lynn Prandy, Master of Science, Sport Administration

Aiken, Aiken, Stephanie Prandy, Master of Science in Education, Curriculum and Instruction

Beaufort, Bluffton, Tiffany Marie Trotz, Master of Science in Education, Reading

Beaufort, Hilton Head, Amy Sboray Orr, Master of Science in Education, Reading

Chesterfield, Cheraw, Kevin James Stafford, Master of Science in Education, Educational Leadership

Darlington, Hartsville, Kinsey Byrd Johnson, Master of Science in Education, Educational Leadership

Florence, Florence, Lawrence Brett Roscoe, Master of Public Administration, Public Administration

Florence, Lake City, Wanda L. Weber, Specialist in Education, Educational Leadership

Greenville, Greenville, ShyKeia TyShee’ Smith, Master of Science in Education, Educational Leadership

Greenville, Taylors, Ivy Kristen Perry, Master of Science in Education, Reading

Horry, Conway, Andrew John Baranoski, Master of Science, College Student Personnel Services

Horry, Conway, Jenna Allen Mason, Master of Science in Education, Educational Leadership

Horry, Myrtle Beach, Hailey Jo Schaub, Master of Science, College Student Personnel Services

Lexington, West Columbia, Dylan Wayne Skinner, Master of Science, Sport Administration

Marion, Marion, Nickolas Alan Ammons, Master of Public Administration, Public Administration

Orangeburg, Cordova, Seth Dariel Cooper, Master of Science, Sport Administration

Pickens, Pickens, John Derrick Ellenburg, Master of Science in Education, Educational Leadership

Pickens, Pickens, Robert Dale Ravenscraft Jr., Master of Science in Education, Educational Leadership

Richland, Columbia, Jeffery Willard Brewington, Master of Science, Sport Administration

Richland, Columbia, LaQuana Rene Lewis, Master of Public Administration, Public Administration

Richland, Columbia, Samuel André Small, Jr., Master of Science in Education, Educational Leadership

Richland, Columbia, Tennia Rene Walker, Master of Public Administration, Public Administration

Richland, Elgin, Ashley Marie Tanner, Master of Science in Education, Education Theory and Practice

Spartanburg, Spartanburg, Nicholas C. Lear, Master of Science in Education, Education Theory and Practice

Sumter, Sumter, Latasha Tawanda Robertson, Specialist in Education, Educational Leadership

Sumter, Sumter, Walter Robertson, III, Specialist in Education, Educational Leadership

Union, Union, Jacob Eugene West, Master of Science in Education, Education Theory and Practice

York, Fort Mill, Kristine Marie Kulich, Master of Science in Education, Reading

SOUTH DAKOTA

Beadle, Huron, Kurt Dana Amundson, Master of Science in Education, Curriculum and Instruction

TENNESSEE

Anderson, Clinton, Rodney Lee Mann, Specialist in Education, Educational Leadership

Carroll, Huntingdon, Kelsey Lynn Wilson, Doctor of Occupational Therapy, Occupational Therapy

Coffee, Tullahoma, Bethany Donaldson McKee, Specialist in Education, Educational Leadership

Davidson, Goodlettsville, Miles Thomas Head, Specialist in Education, Educational Leadership

Davidson, Nashville, Eric Solis, Master of Science, Sport Administration

Dickson, Vanleer, Erica Wall Logan, Specialist in Education, Educational Leadership

Dyer, Newbern, Alexa E. Bradley, Master of Science in Education, Special Education GTC

Franklin, Tullahoma, Caitlin Dawn Curlee, Master of Science in Education, Educational Leadership

Gibson, Medina, Mark Andrew Wilkins, Specialist in Education, Educational Leadership

Haywood, Brownsville, Christopher Dan McCorkle, Specialist in Education, Educational Leadership

Haywood, Brownsville, Amanda Alkisha Trotter-Owens, Master of Science in Education, Educational Leadership

Haywood, Brownsville, Kristen Reed, Bachelor of Science in Nursing, Nursing

Henry, Paris, Betsi A. Foster, Specialist in Education, Educational Leadership

Johnson, Mountain City, Casey Lynn Sutherland, Specialist in Education, Educational Leadership

Knox, Knoxville, Erin McGinnis, Master of Science in Education, Special Education K-12

Knox, Knoxville, Brian Allen Wyatt, Specialist in Education, Educational Leadership

Knox, Strawberry Plains, Andrea Suzette Belcher, Specialist in Education, Educational Leadership

Lauderdale, Ripley, Amanda Michelle Gray, Specialist in Education, Educational Leadership

Lauderdale, Ripley, Abigail Ruth Tucker, Master of Science in Education, Educational Leadership

Madison, Jackson, Alfreda Northern, Master of Science in Education, Educational Leadership

Madison, Jackson, Sonya Demetrice Washington, Specialist in Education, Educational Leadership

Marshall, Chapel Hill, Christina Lynn Tibbs, Master of Science in Education, Educational Leadership

McMinn, Athens, Victoria Hope Clunie Garcia, Master of Science in Education, Reading

Monroe, Madisonville, Jody Gail Bunch, Specialist in Education, Educational Leadership

Montgomery, Clarksville, Amanda Jean Dalton, Master of Science in Education, Reading

Robertson, White House, Anthony David Coffee, Master of Science, Sport Administration

Rutherford, Bell Buckle, Raymond Jake Tyre, Master of Science in Education, Educational Leadership

Rutherford, Christiana, Mark Anthony Gibson Jr., Specialist in Education, Educational Leadership

Rutherford, Murfreesboro, Joshua Hoevelmann, Master of Science in Education, Curriculum and Instruction

Rutherford, Murfreesboro, Rachel Katherine Matthews, Specialist in Education, Educational Leadership

Rutherford, Smyrna, Christa Leanne Pomeroy, Master of Science in Education, Educational Leadership

Sevier, Sevierville, Taylor Ann Flynn, Master of Science in Education, Education Theory and Practice

Sevier, Sevierville, Zachary James Flynn, Master of Science in Education, Education Theory and Practice

Shelby, Arlington, Molly Elizabeth Young, Master of Science in Education, Education Theory and Practice

Shelby, Bartlett, Virginia Renee’ Farrell, Master of Science in Education, Educational Leadership

Shelby, Bartlett, Kelsey Jordan Loeffel, Master of Science in Education, Educational Leadership

Shelby, Collierville, Kelsey Savannah Ball, Bachelor of Science in Radiologic Sciences, Radiologic Sciences, Cum Laude

Shelby, Collierville, Courtney G. Cline, Master of Science in Education, Education Theory and Practice

Shelby, Collierville, Gregory Vijan Richards, Jr., Specialist in Education, Educational Leadership

Shelby, Cordova, Deidre Nicole Brownlee, Bachelor of Science in Nursing, Nursing

Shelby, Cordova, Barbara Ann Herr, Bachelor of Science, Clinical Laboratory Science

Shelby, Cordova, Erin A. Jones, Specialist in Education, Educational Leadership

Shelby, Cordova, Larissa Ann McCoy, Specialist in Education, Educational Leadership

Shelby, Cordova, Ryan Wayne Mikes, Master of Science in Education, Educational Leadership

Shelby, Germantown, Danielle Marie Brown, Specialist in Education, Educational Leadership

Shelby, Germantown, Lynde M. Sain, Bachelor of Science in Nursing, Nursing

Shelby, Lakeland, Hannah Elizabeth Walker, Associate of Science, A.S. En Route

Shelby, Memphis, Angel Nikole Bailey, Bachelor of Science, Business Administration

Shelby, Memphis, Caitlyn Boehms, Master of Science in Education, Educational Leadership

Shelby, Memphis, Victoria Annette Boyce, Bachelor of General Studies, General Studies

Shelby, Memphis, Valerie Gunns Brewer, Specialist in Education, Educational Leadership

Shelby, Memphis, Michalyn Caice’ Starr Easter-Thomas, Specialist in Education, Educational Leadership

Shelby, Memphis, Gregory Lennoise Hadley Jr., Master of Science, Sport Administration

Shelby, Memphis, Kita Lashun Stringer, Master of Science in Education, Reading

Shelby, Memphis, Christy Dionne Marion, Bachelor of Science in Nursing, Nursing

Shelby, Memphis, Angela Miller, Specialist in Education, Educational Leadership

Shelby, Memphis, John Michael Thompson, Bachelor of Science, Computer and Information Technology

Shelby, Memphis, Ashley D. Neal, Master of Public Administration, Public Administration

Shelby, Memphis, Corrina Nicole Whitfield, Bachelor of Arts, Criminology

Shelby, Millington, Charles David Owen, Bachelor of Science, Exercise Science

Shelby, Millington, Terri Whitlock Schaeffer, Bachelor of Science in Nursing, Nursing

Shelby, Millington, Tiffany Tameka Weathersby, Specialist in Education, Educational Leadership

Sumner, Gallatin, Jeremy Bartlett, Specialist in Education, Educational Leadership

Sumner, Gallatin, Chase Moore, Specialist in Education, Educational Leadership

Sumner, Gallatin, Moriah Maib Turturice, Specialist in Education, Educational Leadership

Sumner, Hendersonville, Dallas Ryan Long, Master of Science, Sport Administration

Sumner, Hendersonville, Sherrie Marie Woods, Certificate Program, Building-Level Administration

Tipton, Atoka, Jake Allan Moyes, Bachelor of Applied Science, Applied Science

Tipton, Atoka, Clifford DeWayne Smith, Specialist in Education, Educational Leadership

Tipton, Brighton, Carrie Roxanne Barkelew, Bachelor of Science in Nursing, Nursing

Tipton, Brighton, Cynthia Kate Bryant, Master of Science in Education, Educational Leadership

Tipton, Covington, Mary Grace Simonton, Associate of Science, A.S. En Route

Tipton, Drummonds, Michelle Collins, Specialist in Education, Educational Leadership

Tipton, Drummonds, Fuzell Richardson, Master of Science in Education, Educational Leadership

Washington, Gray, Hillary C. Lambert, Master of Science in Education, Education Theory and Practice

Washington, Johnson City, Timothy Darell Anderson, Master of Science in Education, Educational Leadership

Weakley, Greenfield, Tiffany Brooke Frazier, Specialist in Education, Educational Leadership

Weakley, Martin, Lynn Marie Brasfield, Specialist in Education, Educational Leadership

Weakley, Martin, Elizabeth Harrell Davidson, Specialist in Education, Educational Leadership

Weakley, Martin, Rebecca Jeanne Jackson, Specialist in Education, Educational Leadership

Williamson, Spring Hill, Carol Guin Keasler, Specialist in Education, Educational Leadership

TEXAS

Bexar, Helotes, Tyler Grant Nielsen, Master of Science, Sport Administration

Bowie, Texarkana, Alisha Dawn Morris Lowery, Master of Science in Education, Educational Leadership

Bowie, Wake Village, Morgan Jonee Miller, Master of Science in Education, Reading

Collin, Plano, Damon Luc Foncham, Bachelor of Science, Exercise Science

Collin, Plano, Chelsey Roberts, Master of Engineering Management, Engineering Management

Dallas, Dallas, Jason R. Pedigo, Master of Business Administration, Business Administration

Dallas, Mesquite, Lauren Monique Bradshaw, Master of Science, Sport Administration

Dallas, Rowlett, Grant Mitchell Townsend, Bachelor of Science in Radiologic Sciences, Radiologic Sciences, Magna Cum Laude

Denton, Denton, Benton Lee Austin, Master of Science, Sport Administration

Denton, Lewisville, Brandon Hom, Master of Science, Sport Administration

El Paso, El Paso, Leanna Elisa Fino, Master of Business Administration, Business Administration

Guadalupe, Cibolo, Matthew A. Atwell, Master of Science, Sport Administration

Guadalupe, Cibolo, Edwin Elliott Ortiz, Master of Science, Sport Administration

Harris, Houston, Nicholas P. Abreus, Bachelor of Science, Global Supply Chain Management

Harris, Houston, Anthony Ozor-Udoka MgBodile, Bachelor of Science in Nursing, Nursing

Hays, Kyle, Joseph Anthony Ellis III, Master of Public Administration, Public Administration

Henderson, Athens, David Alan Graves, Master of Science, Sport Administration

Kaufman, Kaufman, Brooklyn Mackenzie Archer, Bachelor of Science in Radiologic Sciences, Radiologic Sciences, Cum Laude

Kerr, Kerrville, Alexander Jeffrey Graham, Master of Science, Sport Administration

Tarrant, Arlington, Joshua Dontae Byrd, Master of Science in Agriculture, General Agriculture

Webb, Laredo, Pedro Solis Jr., Master of Science, Sport Administration

UTAH

Utah, Provo, Dinali Kumari Karunaratne, Master of Science in Education, Curriculum and Instruction

Washington, Saint George, Camille Suzanne Osness, Master of Science in Education, Reading

VIRGINIA

Alexandria City, Alexandria, Amanda Sylvia Milisits, Master of Public Administration, Public Administration

Alexandria City, Alexandria, Kathryn Sicard, Certificate Program, Building-Level Administration

Lexington, Lexington, Tullis Dalton Beasley, Master of Science, Sport Administration

Loudoun, Broadlands, Victoria Elizabeth Panzica, Master of Science, Sport Administration

Prince William, Manassas, Nicole Elizabeth Rossi, Master of Science in Education, Reading

Rockbridge, Lexington, Nicholas Joseph Perrotta, Master of Science, Sport Administration

Virginia Beach City, Virginia Beach, Robert Edward Lee, Master of Public Administration, Public Administration

WASHINGTON

Clark, Vancouver, Kyla Gossman, Bachelor of General Studies, General Studies

King, Shoreline, John Martin Ramsdell, Master of Public Administration, Public Administration

Pierce, Tacoma, Monique Yvette Davis, Master of Public Administration, Public Administration

WEST VIRGINIA

Putnam, Hurricane, Elyse Morgan Fernandez, Master of Science in Education, Reading

WISCONSIN

Dane, Sun Prairie, Benjamin Peter Hickethier, Master of Science, Sport Administration

INTERNATIONAL

Bangladesh, Dhaka, Mohammad Nazmul Hassan, Master of Science in Engineering, Engineering

Bangladesh, Dhaka, Kazi Tamzidul Islam, Master of Science in Engineering, Engineering

Canada, Pierrefonds, Justin Alexander McInnis, Bachelor of Science, Sport Management

China, Gansu baiyin, Mingjun Liu, Master of Business Administration, Business Administration

China, Guiyang, Linyu Huang, Master of Business Administration, Business Administration

China, Jinhua, Yan Fang, Bachelor of Science, International Business

China, Kaifeng, QianQian Yu, Doctor of Education, Educational Leadership

China, Ninbo, Jinda Hu, Bachelor of Science, Finance

China, Taizhou, Shuqi Wan, Master of Business Administration, Business Administration

Costa Rica, Heredia, Cristofer Calvo Sanchez, Master of Science, Biology

Czech Republic, Vrchlabi, Jakub Bares, Bachelor of Science, Sport Management

India, Ananthapur, Jayaprakash R. Veeramreddy, Master of Sciece in Mass Communications, Journalism

India, Bhilai, Harshita Shree, Master of Science, Computer Science

India, Hyderabad, Sandeep Srinivas Ramisetty, Master of Science, Computer Science

India, Kolkata, Debrath Banerjee, Master of Science, Computer Science

India, Mohali Sas Nagar, Harmanvir Singh, Master of Science, Exercise Science

India, Mumbai, Zeeshan Imran Khan, Master of Business Administration, Business Administration
India, Vijayawada, Venkata Naga Sai Krishna Pidikiti, Master of Science, Computer Science

India, Vijayawada, Venkata Siva Rama Akhil Palakurthi, Master of Engineering Management, Engineering Management

India, Vijayawada, Kulakarni Sai Pavan Devatha, Master of Engineering Management, Engineering Management

Iran, Tehran, Amirata Azhar, Master of Business Administration, Business Administration

Japan, Nishinomiya-Shi, Makoto Nakajima, Bachelor of Science, Business Administration

New Zealand, Christchurch, Simrit Kaur, Master of Public Administration, Public Administration

Nigeria, Iwo, Osun State, Oyeronke Oyindamola Afolabi, Master of Arts, Communication Studies

Nigeria, Lagos, Omoze Anastasia Obomighie, Master of Arts, Communication Studies

Russia, Ufa, Timur Masiagutov, Master of Science, Computer Science

Saudi Arabia, Dammam, Sajad Najeeb Alhashim, Bachelor of Science, Global Supply Chain Management

Saudi Arabia, Qatif, Mustafa Mahdi Tahifah, Bachelor of Science, Finance

South Africa, Johannesburg, Daniel Mabudi Bope, Bachelor of Science in Civil Engineering, Civil Engineering

South Korea (Rep. of Korea), Seoul, Yeon Jae Lee, Master of Business Administration, Business Administration

Vietnam, Vinh Phuc, Hanh H. Bui, Master of Business Administration, Business Administration

Original article source: http://www.astate.edu/news/graduates-receive-diplomas-at-2019-summer-commencement | Article may or may not reflect the views of KLEK 102.5 FM or The Voice of Arkansas Minority Advocacy Council

0 0 vote
Article Rating

Related Articles

A-State Concludes Fall with Second Place Finish at Little Rock Invitational

Story Links Final Results LITTLE ROCK, Ark. (10/20/20) – Six rounds of golf are complete for the Arkansas State men's golf team this fall and the Red Wolves earned a Read more

ASBTDC Plans Third Virtual Coffee Connection

10/14/2020 JONESBORO — The third of four scheduled virtual Coffee Connections for small businesses is scheduled for Tuesday, Oct. 20, in Jackson, Poinsett and Cross counties and hosted by the Read more

Adams Earns Second SBC Player of the Week Honor

Football 10/19/2020 10:47:00 AM Story Links JONESBORO, Ark. (10/19/20) – Arkansas State senior wide receiver Jonathan Adams Jr. was tabbed the Sun Belt Conference Offensive Player of the Week for Read more

Red Wolves Fall to Central Arkansas in Overtime

Next Game: University of Louisiana at Lafayette 10/25/2020 | 12:00 PM JONESBORO, Ark. (10/18/20) – Senior Maggie Ertl notched the lone goal Sunday afternoon, as the Arkansas State Women's soccer Read more

Comments

Subscribe
Notify of
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments

Your Community Radio Station is possible thanks to this supporter!  Become an underwriter.

Pin It on Pinterest